Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The International 2020’nin ödül havuzu 5 milyon doları geçti

The International 2020’nin ödül havuzu 5 milyon doları geçti

Uzun süredir merakla beklenen Dota 2 The International 10 Battle Pass, sonunda satışa çıktı. Çıkışıyla birlikte bütün sunucuları alt üst eden Battle Pass, çok kısa bir sürede ciddi rakamlar ulaştı. T10 Battle Pass, 12 saatin altında bir sürede 5 milyon dolar barajını geçti.

Valve her yıl düzenlenen The International için bir Battle Pass çıkartıyor. Bu Battle Pass’ın satın alımlarındaki gelirin %25’ini ise turnuvanın ödül havuzuna ekliyor. Dota oyuncularının her yıl merakla beklediği bu dönem sonunda geldi. Biletin tarihi daha önce açıklanmamıştı fakat 25 Mayıs tarihinde satışa sunuldu.

Topluluğun bazı kesimleri tarafından The International 10 Battle Pass’ı diğerleri arasında en iyisi olarak gösteriliyor. Yeni bilet, kadın Anti-Mage, çocuk Pudge ve Wraith King, Queen of Pain ve Windranger için 3 yeni arcana içeriyor. Bunun yanı sıra oyunda çok uzun süre önce bulunan guild sistemi de geri dönmüş durumda.

Dün Battle Pass’ın çıkmasıyla birlikte Valve sunucuları da yoğunluktan çöktü. Oyuncular belli bir süre hem Steam’e hem CS:GO’ya hem de Dota 2’ye giriş yaparken sorunlarla karşılaştı. Bu yoğunluğun nedeni ise açıklamadan sonra iyice belli oldu. The International 10’un ödül havuzu yaklaşık 12 saatte 5 milyon doları geçti.