Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, fish123 ve ScreaM ile birlikte bir VALORANT kadrosu kurmayı planlıyor

Team Liquid, fish123 ve ScreaM ile birlikte bir VALORANT kadrosu kurmayı planlıyor

Söylentilere göre Kuzey Amerika’nın en büyük espor kulüplerinden biri olan Team Liquid, VALORANT için yeni bir kadro kurmaya hazırlanıyor. Kadronun içinde CS takipçilerinin yakından tanıdığı Belçikalı oyuncu ScreaM de bulunuyor.

Team Liquid’in VALORANT’a olan ilgisi yeni değil. Kapalı betanın başından beri takımın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar, ekibin VALORANT ile ilgilendiğini açıkça belli ediyordu. Ayrıca takım VALORANT Academy adında haftalık turnuvalar da düzenliyor.

1pv.fr’ın raporuna göre Liquid, oyunun erken aşamasında turnuvalara ambargo koyan fish123 kadrosunu ve ScreaM’i bünyesine katacak. Fish123 takımı Kryptix, L1NK, soulcas, ec1s ve ardiis’ten oluşuyordu ve ekip bu kadroyla beşten fazla turnuva kazanmıştı.

Ardiis’in G2 Esports’a transferi sonrası takım 4 kişi kaldı ve kadroya bir ekleme yapmadı. Team Liquid ise hazır bir ekibe ScreaM’i ekleyip bünyesine katmayı planlıyor. ScreaM, yaklaşık 10 yıllık profesyonel CS:GO kariyerinin ardından, oyunun kapalı betasından itibaren VALORANT oynamaya başlamıştı ve takımı ile turnuvalara katılmıştı. CS:GO’da popülerliğini kaybeden oyuncu, VALORANT’ta tekrar kendini bulmaya çalışıyor.

Rapora göre Team Liquid’in kadrosu şu şekilde olacak:

  • Adam "ec1s" Eccles
  • Dom "soulcas" Sulcas
  • James "Kryptix" Affleck
  • Travis "L1NK" Mendoza
  • Adil "ScreaM" Benrlitom