Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TBF 2019’a doğru

TBF 2019’a doğru

Royal Youth ve Bahçeşehir SuperMassive ekipleri sırayla Doğuş Uni Aurora ve Galatasaray Espor'u 3-0’lık skorlar ile geçerek finalde karşı karşıya gelmeyi başardılar. 

Üçüncü kez finalde karşı karşıya gelecek olan iki ekip arasında oynanan önceki iki final de gülen taraf Bahçeşehir SuperMassive olmuştu. 

Cumartesi gübü Royal Youth, yeni ismi ve logosu ile ilk kez finale çıkacak. Eski isimleri olan Royal Bandits ile iki finali de kaybeden ekip, bu sefer şeytanın bacağını kırabilecek mi hep beraber göreceğiz. 

8 mevsimde 8. finaline çıkmayı başaran Bahçeşehir SuperMassive'in finallerde şu ana kadar 4 galibiyet ve 3 mağlubiyeti bulunuyor.

Closer'in Royal Youth'u, fabFabulous'un Bahçeşehir SuperMassive'i temsil ettiği tanıtım videosunda daha önce oynanan TBF'lere yer verilirken aynı zamanda İstanbul teması işlenmiş.

 

Çeyrek finaller ve yarı finaller ile aynı yamada oynanacak olan final mücadelesi 9.16 yamasında oynanacak. 9.16 yamasında neler öne çıkıyor gelin beraber bakalım:

Ligimizde %100 banlanma oranına sahip 3 şampiyon bulunuyor:

Sylas: 15 maçta 9 kere banlanırken 6 kere de takımlar tarafından tercih edilmiş. 5 galibiyet 1 mağlubiyet ile %83.3 kazanma oranına sahip

Xayah: 15 maçta aynı şekilde 9 kere banlanıp 6 kere seçilen sampiyonda kazanma oranı daha düşük 3 Galibiyet ve 3 mağlubiyete sahip olan şampiyon ile takımların play-offlarda kazanma oranı %50 

Aatrox: 15 maçta 10 banlanıp 5 kere seçilen şampiyon kendisine güvenenleri adeta uçuruma sürüklemiş. Play-offlarda 1 galibiyet 4 mağlubiyet oranına sahip olan şampiyon %20 kazanma oranına sahip. 

Arkalarından ise 14’er maç ile Jarvan ve Nautilus geliyor. 

Nautilius: 14 maçta 11 kere banlanıp sadece 3 kere seçilebilmiş. O seçildiği 3 maçı da kazanan Nautilius neden banlandığını kanıtlıyor.

Jarvan: 14 maçta 5 kere banlanıp 9 kere seçilen şampiyon Play-Offların en çok tercih edilen şampiyonu konumunda 4 galibiyet 5 mağlubiyet ile %44.4 ile kendisine güvenenleri hayal kırıklığına uğramış gibi gözüküyor.