Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SKT-SPY Çeyrek Final serisi, tüm zamanların en çok izlenen espor müsabakası oldu

SKT-SPY Çeyrek Final serisi, tüm zamanların en çok izlenen espor müsabakası oldu

Worlds 2019’da diğer çeyrek final eşleşmeleri kadar ortada gitmemesine rağmen oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçen SKT-Splyce karşılaşması, ESCharts’a göre 2.5 milyon kişi tarafından izlendi.

Seri, bu izlenme ile geçtiğimiz yılın LoL izlenme rekorunu elinde tutan Worlds 2017 final serisi SKT-SSG’yi de 400.000 ile geçmeyi başardı. Ek olarak seri, Temmuz ayında düzenlenen Fortnite World Cup 2019 Finalleri’ni de izlenme olarak geçti. Fortnite finalleri 2.3 milyon kişi tarafından izlenmişti.

SKT karşılaşmalarının bu kadar çok izlenmesi hiç kimseyi şaşırtmamıştı. Hali hazırda harika bir “geri dönüş” hikayesi yazan SKT, uzun bir süre sonra turnuvanın favorisi olarak gösteriliyor. Bu Worlds’de takımın maçları iki defa 2 milyon izlenme sınırını geçmiş bulunuyor. SPY serisinin bu kadar çok izlenmesinin altında yatan en büyük neden ise LEC ekibinin rakibinden bir maç çalmış olması ve seriyi 4. maça götürmesi.

SKT-SPY serisinden sonra oynanan G2-DWG serisi de 2.1 milyon izlenme rakamlarını gördü. Rekorun bu hafta sonu oynanacak G2-SKT Yarı Final eşleşmesinde tekrar kırılması bekleniyor. LEC ekibi ile LCK temsilcisinin final bileti için birbirleriyle mücadele edeceği karşılaşma 3 Kasım’da oynanacak.