Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonluk Ligi’nde ikinci hafta yarın başlıyor!

Şampiyonluk Ligi’nde ikinci hafta yarın başlıyor!

Şampiyonluk Ligi 2021 Kış Mevsimi'nde ikinci hafta Dark Passage-Nasr Esports Türkiye mücadelesiyle başlayacak.

Uzun süredir beklenen Şampiyonluk Ligi heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. İlk haftanın ardından güç dengelerinin belli olduğunu söylemek doğru olmaz. Genç ve tecrübesiz oyuncuların ağırlıkta olduğu bu sezonun ilerleyen dönemlerinde çok farklı sonuçlar görebiliriz. İlk haftayı en iyi geçiren takımların fastPay Wildcats, Galatasaray Espor ve Nasr Esports Türkiye olduğunu söyleyebiliriz. Bir başka iki galibiyet alan ekip SuperMassive'in de ilerleyen haftalarda daha temiz oyunlar oynaması bekleniyor.

fastPay Wildcats, HolyPhoenix ve Farfetch transferleriyle ligin en güçlü takımlarından biri olarak göze çarpıyor. Royal Youth ile birleşen Nasr Esports Türkiye'nin ise Koreli oyuncularının nasıl performanslar sergileyeceği merak konusuydu. İlk hafta performanslarına bakarsak bu iki ismin de kaliteli ve yetenekli oyuncular olduğu bariz. Japone'nin önderliğinde ilk haftayı iki galibiyetle kapayan Nasr Esports Türkiye yarın günün ilk maçında Dark Passage karşısına çıkacak.

ŞL 2. Hafta 1. Gün Programı

  • Dark Passage – Nasr Esports Türkiye
  • 5 Ronin – Galakticos
  • Beşiktaş Esports – fastPay Wildcats
  • Team Aurora – 1907 Fenerbahçe Espor
  • SuperMassive Esports – Galatasaray Espor

İkinci haftanın açılığ gününde en kritik maç SuperMassive ve Galatasaray Espor arasında oynanacak gibi gözüküyor. SUP'un hem iddialı hem de genç kadrosu, şampiyonluğu hedefleyen veteran isimlerden oluşan Galatasaray'a karşı önemli bir sınav verecek. İki takım da ilk haftayı mağlubiyetsiz kapadı. Galatasaray yarınki maçta SUP'a karşı olası galibiyeti veteran isimlerin moralleri bakımından önem taşıyor. Tabii aynı durum SuperMassive tarafı için de geçerli.

Yarınki mücadeleler her zaman olduğu gibi saat 14:00'te başlayacak.