Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth Worlds 2019’a veda etti

Royal Youth Worlds 2019’a veda etti

Temsilcimiz Royal Youth bugünün 2. Serisinde Clutch Gaming ile Worlds Grup Aşaması'na katılmak için karşı karşıya geldi. Temsilcimiz, Kuzey Amerika 3.'sü ile karşılaştığı maçlardan maalesef galibiyet çıkaramadı ve turnuvaya bu seriyi 3-0 kaybederek veda etti. 

1. Maç

İlk maçta ekibimiz, Kled, Olaf, LeBlanc, Jinx ve Thresh beşlisini tercih ederken, rakibimiz Clutch Gaming ise, Elise, Lucian, Kai’Sa, Nautilus ve Huni’nin imza şampiyonu olan Rumble beşlisiyle vadiye indiler. Maçın başında, 4. dakika civarında gerçekleşen bir 3v3 sonucu (Armut & Closer & Cyeol vs. Huni & Lira & Damonte) Clutch Gaming 2’ye 1 üstünlükle maça önde başlamayı başardı. Ardından bunun birkaç dakika sonrasında gerçekleşen Kled’e dive girişimi ise, Kled’in Elise’i, Elise’in de Kled’i kesmesiyle beraber 1’e 1 bir değişim olarak sonuçlandı. Ardından takımımız iyi işler yapıp, 2 alev ejderini kendi hanelerine yazdırmayı başarsalarda, dakikalar 15’i göstermeye başladıktan sonra Clutch Gaming ağırlığını koyup, Royal Youth ekibinin hatalarını cezalandırınca maçı bitirmeyi başardı.

 

2. Maç

Temsilcimiz Royal Youth, Renekton, Elise, Irelia, Ezreal, Thresh beşlisini tercih ederken, rakibimiz Clutch Gaming ise Rumble, Jarvan IV, Neeko, Kai’Sa, Pkye beşlisiyle vadiye inmeyi tercih etti. Dakika 7’de ilk kanı Damonte’nin Neeko’sundan alan ekibimiz için pozisyonun devamı yeterince iyi gitmiyor ve Lira’nın Jarvan’ına iki skor daha veriyoruz ve maalesef alt koridorda da Cody Sun, Tolerant’ı 2v2’de almayı başarıyor. Ardından temsilcimiz üst koridorda Armut ve Closer’ın ikili oyunuyla Huni’yi düşürmeyi başarsa bile Cyeol’un orta koridorda yakalanması sonucunda biraz da olsa artan ivmemiz düşüyor tekrardan. Temsilcimiz bir şeyler yapmak için çabalasa da, Clutch Gaming’in iyi cevapları yüzünden maalesef bu maçtan da mağlubiyetle ayrılıyor ve seride 2-0 geriye düşüyoruz.

 

3. Maç

Belki de seri boyunca gördüğümüz en garip seçimlerden biri olan Üst Koridor Ezreal’i bu maç Huni’nin ellerinde görme fırsatını bulduk. Clutch Gaming’in kalan dörtlüsü ise, Rek’Sai, Syndra, Lucian, ve Thresh’ten oluşurken, Temsilcimiz Royal Youth’un beşlisi ise, Jayce, Jarvan IV, Orianna, Ezreal, Blitzcrank’ten oluştu. Henüz maçın başında alt koridorda gerçekleşen 2v2’de Cody Sun ve Vulcan ikilisi Tolerant ve Pilot ikilisinden üstte çıktı ve henüz maç başında Lucian’a 1 skor vermiş olduk hemen arkasından Dakika 6’da ise Orta Koridorlar Ormancılarını çağırdı ve bu 2v2’de yine Clutch Gaming 1 skor alarak üstün çıkmayı becerdi. Bundan yaklaşık iki dakika sonra ise alt koridor ikilimiz öldü ve bir Cody Sun’a bir de Vulcan’a skorlar paylaştırıldı. Maçta hız hiç kesilmezken, temsilcimiz Armut’a verdiği bir skor ile hafif toparlanırken Vadi Alameti tarafında çıkan savaştan yine dezavantajlı ayrılarak oyunun kontrolünü tamamen Clutch Gaming’e bıraktı. Clutch Gaming ise bu kontrolü büyük bir kartopuna dönüştürerek maçı ezici bir üstünlükle kapatarak temsilcimizin grup aşaması hayallerini suya düşürdü.