Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Psyonix, Rocket League topluluk turnuvalarına 300 bin dolarlık yardımda bulunacak

Psyonix, Rocket League topluluk turnuvalarına 300 bin dolarlık yardımda bulunacak

Geçtiğimiz haftalarda sonlanan Rocket League Spring Series’in ardından, Psyonix Rocket League heyecanının bitmesini istemiyor. Psyonix, haziran ayında yapılacak 10 topluluk turnuvasına $300,000’lık destek yapacağını açıkladı.

Rocket League Spring Series, yaklaşık 3 hafta önce sonlanmıştı. Özellikle pandemi nedeniyle herkesin evde olması, oyunların turnuvalarına katılımı ve izleyicilerini de arttırdı. Psyonix, hem insanların karantinadayken iyi vakit geçirmesi hem de rekabetin durmaması için bir karar verdi.

Rocket League Topluluk Turnuvaları, oyuncuların para kazanabileceği aynı zamanda da üst seviyede oyun oynayabildikleri organizasyonlar. Şirket, haziran ayında yapılacak 10 topluluk turnuvasını seçerek, katılımı arttırmak istiyor. Organizasyonlara ayrılan ödül havuzu ise $300,000.

Rocket League’in resmi turnuvaları normal şartlarda 3v3 modu üzerinden oynanıyor. Fakat topluluk turnuvalarında bu durum farklılık gösteriyor. Her turnuvanın kendine has bir sistemi ve modu olabiliyor. Örneğin bazı organizasyonlarda 1v1 ve oyuncular tarafından sevilen modlar oynanabiliyor. Brawl gibi.

Psyonix’in haziran ayında destek olacağı turnuvaların listesine buradan ulaşabilirsiniz.