Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FC Barcelona artık Rocket League’de!

FC Barcelona artık Rocket League’de!

  • FC Barcelona, yeni satın aldığı takımı ile ​​Rocket League Championship Series (RLCS)’e girdi.
  • Mart 2018'de kurulan Pro Evolution Soccer takımından sonra kurulan bu takım, Barcelona’nın 2. espor takımı oldu.
  • Paris Saint-Germain F.C. ve Servette FC de Rocket League takımlarını tanıttı.

İspanyol futbol kulübü FC Barcelona, European Rocket League Championship Series (RLCS)’de yarışacak profesyonel bir Rocket League takımını satın aldı.

FC Barcelona, ​​önceki sezon Rival Series’de mücadele ederek RLCS’de yer alma hakkı kazanan “Savage!” kadrosunu bünyesine kattı. Barcelona, espor dünyasına Konami Pro Evolution Soccer League’de yer alarak giriş yapmıştı. Bu takım, FC Barcelona’nın şu ana kadarki tek espor takımıydı.

FC Barcelona, ​​Rocket League'e giren en son futbol organizasyonu oldu. Fransız kulübü Paris Saint-Germain'in espor kolu olan PSG Esports, Eylül 2017'den beri RLCS'de yarışıyor. Ayrıca ekip, DreamHack Leipzig turnuvasını kazanma başarısı göstermiştir. İsviçre kulübü Servette FC ise RLCS'de mücadele etmesinin yanı sıra RLCS yapısının dışında kurduğu takımlarla da tanınmaktadır.

3 oyuncu ve 1 yedekten oluşan organizasyon, ligde aralarında Paris Saint-Germain’in de bulunduğu 8 takımdan biri konumunda. Ligdeki diğer takımlar ise TSM,Dignitas, The Bricks, Mousesports, Renault Vitality ve Triple Double. Mücadeleler hafta sonu başlayacak ve ilk maç The Bricks ve Triple Double arasında oynanacak.

Futbol devi Barcelona önümüzdeki günlerde de spora yatırım yapmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bakalım Barcelona farklı oyunlarda da yeni takımlar kuracak mı? Hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz.

via: esportsobserver