Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rocket League 11 takım ile gelir paylaşımı yapacak

Rocket League 11 takım ile gelir paylaşımı yapacak

Rocket League önümüzdeki hafta, 11 Rocket League Championship Series (RLCS) takımının ürünlerini içeren oyun içi Esports Shop’u açıyor.

Takımlar, bu ürünlerin satışından elde edilen gelirin %30’unu direkt olarak kasalarına götürebilecekler. Aynı zamanda elde edilen gelirin şu an için açıklanmayan belli bir yüzdesi de Kuzey Amerika ve Avrupa’da oynayan Rocket League oyuncularına bonus olarak verilecek. Bu gelir aynı zamanda pilot programında olmayan takımlarda yer alan oyunculara da verilecek.

Rocket League’in yaratıcısı Psyonix, ortaklık kurulan takımlar, mevcut ürünler ve elde edilen gelirler dahil olmak üzere Esports Shop'a ilişkin detayları açıkladı. Yapılan açıklamaya göre takımların logosunun ve renklerinin ön plana çıktığı ürünler mağazada yer alacak ve böylelikle hem takımların taraftarları hem de kozmetik ürünleri elde etmeyi seven koleksiyoncular için bir satış pazarı kurulmuş olacak.

Esports Shop, geçen hafta duyurulduğu üzere 16 Nisan'da aktif olacak. Pilot program başlangıçta Rocket League Championship Series'de (RLCS) oynayan 11 organizasyonun ürünlerini içerecek. İşte o 11 takım: Kuzey Amerika’dan Cloud9, NRG, G2, Evil Geniuses, Rogue, Splyce ve Ghost Gaming, Avrupa’dan Dignitas, Team Vitality, Team SoloMid ve mousesports.

Her organizasyon, oyunun en popüler arabalarından ikisi (Octane ve Dominus), bir oyuncu pankartı ve çeşitli tekerlek seçenekleri ile birlikte etiketli markalara sahip olacak. Öğeler, 0,99$ ile 19,99$ arasında değişen paketlerle satın alınabilecek. Aynı zamanda bu ürünleri kullanıcılar premium Esports Tokens para birimiyle de elde edebilecek. Esports Shop’da her zaman her ürün yer almayacak. Günlük olarak önceden belirlenmiş 6 ürün satın alınabilir olacak.

Bu süreçte, Okyanusya ve Güney Amerika bölgelerindeki takımlarla gelir paylaşımı yapılmaması ise oldukça tepki çekti. Lakin Psyonix paylaştığı blog yazısında, söz konusu tüm takımların gelecek sezonlarda Esports Shop’a ekleneceğini duyurdu.

via: esportsobserver