Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dignitas, RLCS 9 Avrupa Şampiyonu oldu

Dignitas, RLCS 9 Avrupa Şampiyonu oldu

9 Şubat’ta başlayan Rocket League Championship Sezon 9’un Avrupa ayağı, dün oynanan final mücadelesi ile sonlandı. 10 takımın yer aldığı ligde kupaya uzanan takım Dignitas oldu.

Toplam ödül havuzunun 414 bin dolar olduğu RLCS9’da şampiyon Dignitas, $96,397,37’ın yanı sıra, sezon 10 için de bir spot kazanmış oldu. Avrupa Ligi, dünyayı saran corona virüsü nedeniyle 5 Mart tarihinde çevrim içi oynanmaya başlamıştı.

Ligin normal sezonunu Renault Vitality’nin ardından ikinci sırada tamamlayan şampiyon Dignitas, playofflara yarı finalden başladı. Yarı finalde zorlu rakibi mousesports’u 7 maçlık bir serinin ardından 4-3 ile geçen ekip, finalde ise normal sezonu arkasında tamamladığı Vitality’nin rakibi oldu.

6 maçlık bir mücadelenin ardından 4-2 ile kupaya ulaşan taraf Dignitas’ın yetenekli oyuncusu AztraL, normal sezonda ve playofflarda gösterdiği performans ile turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Şampiyonluğun ardından takım kaptanı ViolentPanda, “Bunun için çok çalıştık, hala inanamıyorum. Aman tanrım Avrupa Şampiyonuyuz.” ifadelerini içeren bir tweet attı.

Dignitas, RLCS Sezon 6 Dünya Şampiyonası’nda finalde kaybettikten sonra bir düşüşe geçmişti. Takımın eski üyeleri Kaydop ve Turbopolsa, teker teker rakip takımlara giderken, takımın kaptanı ViolentPanda ise şampiyon olabilecek bir kadro kurmakla görevlendirilmişti.

Kaptan, yanına aldığı Yukeo ve AztraL ile yaşadığı hezimetin 2 yıl sonrasında, geçen yıl yarı finalde elendiği Vitality’i finalde yenerek RLCS 9 Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.