Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Profesyonel sahne ve tekli dereceli oyunlara yönelik 8.3 Yama Notları duyuruldu.

Profesyonel sahne ve tekli dereceli oyunlara yönelik 8.3 Yama Notları duyuruldu.

Yamanın geneline bakıldığında en büyük iyileştirmeyi Viktor ve Tryndamere gördü. Bütün sunucularda 2%’nin altında oynanmaya sahip olan Viktor ve Tryndamere’in 8.3 ile yeniden metaya girmesini bekleyebiliriz. Bundan böyle Viktor, yükseltilmiş Q’sundan ilâve gri kalkan kazanacak. Ultisinin bekleme süresi ise düşürüldü. Tryndamere’deki değişiklikler ise erken oyununa yönelik. Seviye başına AD artışı yükseltilen Tryndamere’in E yeteneğindeki yüzde AD de yükseltildi.

Tekli derecelide rakiplerine koridor aşaması güçlü olan Katarina’nın ise pasifinden elde ettiği hasar düşürüldü. Profesyonel sahneye girmesi ile tekli dereceli oyunlarda da bir anda popülerliği artan Azir’in artık Q yeteneğinde daha uzun bir bekleme süresi olacak. Geride bıraktığımız yamada gelen tek hedefli yeteneklerin minyon aggrolarını şampiyona çekmesi özelliği artık Azir’in W yeteneğinde de uygulanacak. Jarvan IV’un taban zırhı düşürülürken Jhin’in ultisinin taban hasarı da düşürülen bir diğer yetenek oldu.

3.7%’lik bir oynanmaya sahip olan Lucian ise bu yamada pasifine bir buff alıyor. Bundan böyle Lucian pasifinden gelen ikinci vuruşta daha yüksek bir AD oranından güç alacak. Çoğunlukla düşük elo oyunlarda ve bazı OTP oyuncular dışında görmediğimiz Master Yi de 8.3 ile yüzü gülen şampiyonlardan. Q yeteneğinin mana bedeli düşürülürken E yeteneğinin pasif oranı ve aktif hasarı bufflandı.

Bir diğer profesyonel sahnedeki popülerliklerinden dolayı nerflenen şampiyonlar ise Ryze ve Sejuani oluyor. 8.3 ile Ryze artık ultisini açtıktan sonra Zhonya ile hedeflenen bölgeye gidemeyecekken Sejuani’nin erken oyunda güçlü olduğu Q yeteneğinin bekleme süresi yükseltildi. Bekleme süresi yükseltilen bir diğer yetenek ise Zoe’nin Q yeteneği oldu.

Oynanışı doğrudan etkileyen rün değişiklikleri de 8.3 ile hayata geçirildi. İlham’ın ana rünlerinden olan Dizginsiz Büyü Kitabı bundan böyle büyülerde daha az (15% ) bekleme süresi kazandıracak. Mükemmel Zamanlama ‘nın eşyalarla kombin edilme bedeli ve satış bedeli düşürülürken Sihirli Pabuçlar 1. aşama rünü oldu. Sihirli Pabuçların yer değiştirmesiyle Peksimet Teslimatı da 2. aşama rünü oldu.