Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI’da günü galibiyetle kapatan Fenerbahçe, tiebreak oynayacak

MSI’da günü galibiyetle kapatan Fenerbahçe, tiebreak oynayacak

MSI’ın ilk gününde Fenerbahçe, Isurus Gaming ve Bombers ile karşılaşmasında galibiyet aldı ancak galibiyet serisine devam edemedi ve sonraki iki maçında Phong Vu Buffalo ve Isurus Gaming’e karşı mağlup oldu. İkinci gününde ise Fenerbahçe Bombers ve Phong Vu Buffalo ile mücadele etti. Bombers’a karşı aldığı galibiyetten sonra bir oyuncu değişikliği ile ikinci maça başladı. Japone yerine kadroya giren oyuncu Only35 oldu ve temsilcimiz rakibi Phong Vu Buffalo’yu da mağlup etti.

Fenerbahçe, ikinci günün ilk maçında ilk kan skorunu rakibi Bombers’a kaptırdı. Kötü bir başlangıç yaptığımız maçta, Alev Ejderi’ni de alan taraf Bombers oldu. Erken oyunda üstünlüğü ele alan Bombers, bu üstünlüğü tüm maç boyunca koruyamadı. Dakika 20’de eşitliği sağlayan Fenerbahçe, takım savaşlarında özellikle Bolulu’nun etkili hamleleriyle durumu değiştirdi. Baron’a yönelen Fenerbahçe, hem güçlendirmeyi aldı hem de kötü başladığı oyunda öne geçmeyi başardı. Nexus’a yönelerek maçı bitirmeye giden inhibitörleri alıp alandan ayrıldı ancak bu sonucu değiştirmedi sadece geciktirdi. Tekrar Nexus’a gittiği anda artık Bombers’ın kaçışı yoktu. Dakika 29’da 21-8 skorla güne galibiyetle başlayan Fenerbahçe’de özellikle Bolulu, performansıyla göz doldurdu ve maçın MVP'si seçildi.

 

.@FBespor bize bir zafer daha getiriyor! #FBWIN  #MSI2019 pic.twitter.com/yI2SgBlU8h

— LoLespor (@LoLespor) 2 Mayıs 2019

 

 

 

Fenerbahçe, daha ilk dakikada deyim yerindeyse sağ gösterip sol vurdu ve ilk kanı alarak hızlı bir başlangıç yaptı. Erken oyunda alt koridor üstünlüğü kurmasına rağmen, temsilcimiz üst koridorda aynı hıza ulaşamadı. Ancak sergilediği agresif performansıyla bu durumu değiştirdi. Vadi’nin Alameti’nin önünde girilen takım savaşı, temsilcimiz için avantajlı sonuçlandı. Alev Ejderi’ni de alan Fenerbahçe, altın üstünlüğünün farkını açmaya başladı. Alt koridorda, Hades ve Only35’in başladığı mücadele takım savaşına döndüğünde Fenerbahçe burada üst üste skorlar aldı ve alt koridorda baskınlığını sürdürdü. Bu dakikalarda altın farkı da 6 bine ulaştı. Baron’a yöneldiği sırada Fenerbahçe’yi durdurmaya çalışan Phong Vu Buffalo bunu başaramadı ve Baron güçlendirmesi temsilcimizin oldu. Altın farkı da neredeyse 9 bine ulaşmak üzereydi. Hades, yalnız başına aldığı Alev Ejderi’nin ardından takım mücadelesine dâhil oldu ve bu mücadele Fenerbahçe’ye skor olarak döndü. Oyunun genel hâkimiyetini ele alan Fenerbahçe, önce Baron’u aldı ardından Nexus’a yönelerek oyunu bitirmeye karar verdi.  Dakika 36’da 26-11 skorla maçın galibi olan Fenerbahçe, günün sonunda Phong Vu Buffalo ile tiebreak maçı oynayacak. Maçın MVP'si ise Japone yerine oynayan Only35 oldu.

 

 

Kazandık! Phung Vü Buffalo ile oynadığımız Grup A ön eleme karşılaşmasında aldığımız galibiyetle durumu 1-1’e getiriyoruz! Grup birincisi Tie-break karşılaşmasıyla belirlenecek. #herzamanheryerde #FBLOL #FBWIN #MSI2019 pic.twitter.com/IP9EIWUrcz

— 1907 Fenerbahçe Espor (@FBespor) 2 Mayıs 2019