Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI2018’de Grup Aşaması tamamlandı.

MSI2018’de Grup Aşaması tamamlandı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen MSI’da grubunda 6 kıta rekabet gösterdi. Turnuvaya favori olarak giren KDZ ilk güne beklenildiği gibi başlasa da ikinci gün fire vermeye başladı. Günün açılış maçında FNC ile oynayan ekip earlyde geri düştüğü oyunda ağırlığını rift’e yansıtmakta gecikmedi ve aldığı galibiyet ile durumu 6-3’e getirerek yarı finali garantiledi. Çin temsilcisi RNG ise bugün EVS’e karşı aldığı galibiyet ile ikinci maçı beklemeden durumunu 6-3’e getirdi fakat olası bir tiebreaki kesinleştirmek için günün son maçını beklemek zorundaydı lâkin bu olasılığı TL’i geçerek literatürden sildi ve adını yarı finallere yazdırarak ve birincilik için kendini, dördüncülük için de TL’i FNC’in yanına tiebreake gönderdi.

Temsilcimizi 3-1 geçerek gruplara düşen EVS ise turnuva boyunca FNC maçını kazanmaları ile yalnız 2 galibiyet yüzü görerek güzel bir tecrübe edindi ve turnuvadan otomatik olarak elenmiş oldular. Avrupa’nın kalesi FNC ise geç dahil olanlardandı. İlk gün sıfır çeken ekip ikinci gün KDZ ve TL galibiyetleri umut tazeledi. Özellikle Caps’in Yasuo performansları büyük beğeni toplasa da Rekkles’ın, izleyicinin görmek istediği performansını zaman zaman yakalaması ekibin tiebreak yolunu tutmasına engel olamadı.

Normal takvim tamamlandığında ise saatler FW vs. RNG ve FNC vs. TL tiebreaklerini gösteriyordu. Zaten bir üst tura çıkmayı garantileyen Asyalı ekipler birincilik için aralarında oynadı ve MSI2018’in grup aşamasını RNG 8-3 ile birinci tamamladı. Bir diğer heyecanlı çekişme ise FNC ve TL arasındaydı. Skorların havada uçuştuğu karşılaşmada Rekkles önplandaydı. FNC’nin tabiri caizse rakibini “ezdiği” karşılaşmada Rekkles adeta resital verdi. Veteran oyuncu liderliğindeki FNC yarı final biletini cebine indirdi.

Günün sonunda yarı final eşleşmeleri de belli oldu.Bo5 üzerinden oynanacak karşılaşmalar RNG, FNC ile eşleşirken FW da KDZ’yi karşısına aldı. MSI öncesi Worlds 2017’de karşılaşan RNG ve FNC ekipleri için bu seri ayrı bir önem taşıyor. Yarı finaller 18-19 Mayıs 13:00’da, final ise 20 Mayıs 13:15’te oynanacak.