Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI2018: SUP vs. EVS

MSI2018: SUP vs. EVS

Büyük çekişmeye şahit olduğumuz MSI 2018 Play-In Knockout’ta ilk maç tamamlandı.

Temsilcimizin Vietnam ekibine karşı sergilediği Serinin ilk iki maçında earlyde proaktif hamleler yapan EVS idi. İlk seviyede bottan aldıkları skor sonrası rakibi lane swapa iten EVS topladığı skorlara karşı iki drakei SUP’a bıraktı. Stom’un karşı seçim Kindred’inden verim alamasak da SF’in savaşlarda yıldızlaşması umudumuzu tazelese de rakibin oyununa karşı koyama yetmedi ve seride 1-0 geriye düştük. İkinci oyunda ise daha iyi bir draft bizi bekliyordu. Objektif kontrolünü rakibe kaptırmayan SUP Zeitnot ve GBM’in insiyatifleri doğrultusunda durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

Üçüncü ve dördüncü oyunda erken snowballa bağlayan Vietnamlılar oldu. Üçüncü oyundaki kolay snowball kompunu earlyde konuşturan EVS midde verdiğimiz 2’de 2 ile açılmakta hiç de zorlanmadı. Bu dakika sonrası oyundaki ilk objektifine kavuşan EVS öne geçtiği altın avantajını da objektiflerle süsleyen ekipte Cassio öne çıktığı maçı 28 dakikada kapattı. Dördüncü oyunda earlye iyi başlayan taraf gibi görünsek de first pick Olaf çekmemizin cezası çok sürmeden kesildi. Seri boyunca GBM’in yetersiz oyunu ile Stom’u dengeleyemeyen SUP oyundan bir kez daha erken koptu ve seriyi 3-1 kaybetti.

Seri genelinde sergilediğimiz eksik draftın acsını yaşadığımız aşikâr. Bireysel ve makro anlamda EVS’ten daha yetenekli duran takımımız MSI2018’e erken veda etti. Bu seri kâğıt üzerinde grup kapısı gibi gözükse de aslında arkasında daha büyük bir prestij yatıyordu. Bugünkü seriyi kazandığımız takdirde yarın FW’in kaybetmesi halinde otomatik olarak Worlds biletini cebimize indirebilecek ve bir kez daha ülkemize Worlds serüveni yaşatabilecektik.