Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mithy emekli olup koç rolüne geçiyor

Mithy emekli olup koç rolüne geçiyor

Geçtiğimiz yılı Origen’de geçiren yıldız destek oyuncusu Alfonso “Mithy” Aguirre Rodrigez, ESPN’in haberine göre emekliye ayrılacak ve Fnatic’te koç rolünü üstlenecek.

Mithy’nin Avrupa’nın en iyi destek oyuncularından birisi olduğundan bahsetmek gerekiyor. Kendisini defalarca kanıtlama fırsatı bulan oyuncu ne yazık ki son birkaç yılda büyük bir başarı elde edemedi.

G2 Esports ile harika bir dönem geçiren oyuncu, nişancısı Zven ile LCS takımı TSM’e transfer olma kararı almıştı. Fakat başarılı alt koridor ikilisi TSM’de beklenilenin çok altında kaldı.

Bunun ardından Zven TSM’de kalmaya devam ederken Mithy Avrupa’ya geri döndü ve 2019 sezonunda Origen forması giydi. Takım Bahar Mevsimi’nde ikinci olmasına rağmen Yaz Mevsimi’ni sekizinci bitirdi.

Oyuncunun emekliye ayrılması beklenmiyordu. Bunun da ötesinde YoungBuck ile yollarını ayıran Fnatic’in Mithy tercihi ise daha büyük bir sürpriz oldu. Fakat destek rolündeki başarısı ve oyun bilgisi göz önüne alındığında Mithy’nin Fnatic’te başarılı olma ihtimalinin fazlasıyla yüksek olduğunu da belirtmek gerekiyor.