Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Matu ve Heen, Team Secret’a transfer oldu

Matu ve Heen, Team Secret’a transfer oldu

2019-20 DPC’nin ilk Major turnuvasına katılmayan Team Secret, kadroya Lasse “Matu” Urpalainen’i ve koç rolüne Lee “Heen” Seung Gon’u transfer etti.

Birçok Dota 2 hayranı bu transferi Chaos Esports Club’ın TI9’daki performansından sonra tahmin etmişti. Matu’nun Puppey’nin oluşturmak istediği kadro iskeletine kusursuz bir şekilde uyduğunu ve takımın durağan oyun tarzından uzaklaşmak için harika bir tercih olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu transferin tek olumsuz tarafı ise muhtemelen takımdan ayrılan MidOne’ın getirdiği şampiyon havuzu esnekliği. Fakat Matu’nun deneyimi ve yeni oyuncu etrafında şekillenebilecek draft seçenekleri takımın ilk birkaç turnuvada büyük avantajı olacaktır. Secret’ın takım kadrosu şu şekilde:

  • Matu
  • Michał “Nisha” Jankowski
  • Ludwig “zai” Wåhlberg
  • Yazied “YapzOr” Jaradat
  • Puppey

Secret ayrıca koç SunBhie yerine Lee “Heen” Seung Gon’u getirme kararı aldı. Hayranlar için bu transfer ise oldukça şaşırtıcı. Eski Liquid koçunun Güneydoğu Asya’da kalması bekleniyordu fakat Heen’in Matu ve Puppey ile çalışma fırsatını geri çevirmemesi oldukça anlaşılabilir bir durum.