Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoLespor, VFŞL Yaz Mevsimi’nin ilk 5 maç fikstürünü duyurdu

LoLespor, VFŞL Yaz Mevsimi’nin ilk 5 maç fikstürünü duyurdu

VFŞL Yaz Mevsimi için ilk 5 haftanın fikstürünü içeren bir makale yayınladı. Ayrıca makalede sıkça sorulan iki soruya da cevaplar var. İlk 5 haftanın fikstürüne ayrıca sıkça sorulan iki soruya ve yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Hafta

Lig geçen mevsimin finalistleri olan SuperMassive Royal Youth arasında oynanacak çekişmenin zirvede olacağı bir maç ile başlayacak bakalım Royal Youth geçen sene oldupu gibi dişli rakibi SuperMassive'i mağlup edebilecek mi? Diğer müsabaklara bakacak olursak ligin  en eski derbilerinden olan DP-IW (eski adıyla HWA) Cumartesi gübnünün ikinci maçı olacak. Ligin yeni ekibi 5Ronin ve 1907 Fenerbahçe arasındaki karşılaşmanın ardından Galkticos ve Beşiktaş maçı ile Cumartesi günü sonlanacak. Galatasarayın maddi sorunları nedeniyle lige katılamamasından dolayı Aurora bu haftayı boş geçecek. Pazar gününde ise DP-5Ronin karşılaşması ile güne başlayacağız. Günün geri kalanında ise gördüğünüz gibi bizleri IW-RYL,GAL-FB ve SUP-AUR mücadeleleri bekliyor olacak.

2. Hafta

Haftayı Royal Youth ve Team Aurora açacak. Bu karşılaşmanın ardından ligin iki köklü takımı Beşiktaş ve SuperMassibve kozlarını paylaşacak.Bakalım Twitter üzerinde tatlı bir trash talk yapan DP ve GAL taraflarından hangisi rakibine diş geçirecek.Günün  sonunda ise iki genç yetenek yuvası olan IW ve 5Ronin'in mücadelesini izleyeceğiz. Pazar günün ilk karşılaşması 5Ronin ve Royal Youth. 2. Maç ise tarihleri boyunca her ne kadar derbi olarak adlandırılmasa da bizlere çok şahane oyunlar izleten SUP ve 1907 FB karşı karşıya gelecek. Onları takiben  BJK-AUR ve GAL-IW maçları oynanacak.

3. Hafta

Başlangıcı AUR ve FB'nin yaptığı 3. Hafta önemli maçlara sahne olacak. Cumartesi günü 5Ronin Galakticos'un ardından Beşiktaş ve Royal Youth sahne alacak. Günün son maçı ise belki de VFŞL tarihinin en büük rakipleri olan SUP ve Dp arasında oynanacak. Pazar günü ise bir başka derbi olan Fenerbahçe ve Beşiktaş maçını izleyeceğiz.Günün diğer maçları olan GAL-RYL,DP-AUR,SUP-IW arasında ise kaydadeğer bir istatistik yok.  

4. Hafta

Takımların performansının yavaş yavaş oturduğu stratejilerinin şekillendiği 4. haftaya BJK-DP maçı ile başlayacağız. İkinci maç ise zirvenin önemli adaylarından Fenerbahçe ve Royal Youth arasında oynancak. 5Ronin'in SUP karşısında vereceği zorlu sınavdan sonra oynanacak olan AUR-IW maçı ile günü noktalaycağız. Pazar günkü müsabakalar ise şöyle:SUP-GAL,AUR-5Ronin,IW-BJK,DP-FB

5. Hafta

Fikstürünü bildiğimiz son haftanın açılışı Galakticos ve Aurora tarafından yapılacak. Günün ikini maçı Beşiktaş ve 5Ronin arasında oynanacak. Royal Youth ve Dark Passage'ın vadiye inmesinin ardından 1907 Fenerbahçe ve Istanbul Wildcats cumartesi gününü noktalayacak. Fikstürünü bildiğimiz son gün olan 1 Mart'a Beşiktaş ve Galakticos'u izleyerek başlayacağız. IW ve DP'nin mücadelesini takiben 5Ronin ve Fenerbahçe Royal Youth ile SUP karşılaşmaları ile 5. haftayı gerimizde bırakacağız.

Gelelim sıkça sorulan iki soruya:

''Akademi Ligi ne zaman oynanacak?''

Akademi ligi 3 Şubat tarihinde başlayacak.

''Takımlar taraf seçimlerini nasıl yapacak?''

Fikstürde sol tarafta yer alan takım taraf seçimi hakkına sahip olacak.