Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Liq, Türkiye, LCL ve MENA bölgesinin espor direktörü oldu!

Liq, Türkiye, LCL ve MENA bölgesinin espor direktörü oldu!

DACH bölgesi olarak bilinen Almanya, Avusturya ve İsviçre'nin espor direktörü olarak görevini sürdüren Liq, Riot Games adına VFŞL, LCL ve MENA bölgesinin yeni espor direktörü oldu.

Riot Games, League of Legends özelinde Dünya'da birçok farklı bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Bu bölgelerden sorumlu menajer diye tabir edilebilecek çalışanlarla yoluna devam eden şirket, bugün Türkiye'yi de kapsayan bir değişiklik yaptı. Daha önce DACH bölgesinde Almanya, Avusturya ve İsvçire'nin espor direktörü olan Liq, bu görevine Türkiye, Bağımsız Devletler Topluluğu ve MENA bölgesinde devam edecek.

Kariyerinin başından bu yana esporun idari tarafıyla ilgilenen Liq, birçok farklı organizasyonda menajer olarak çalıştı. Bu organizasyonlar: Nihilum, Ensidia, For The Horde, Natus Vincere, Splyce, FC Schalka 04 Esports.37 yaşındaki isim yaklaşık olarak geçtiğimiz 2 yıldır Riot Games bünyesinde çalışıyordu. Bu süreçte doğduğu Almanya, Avusturya ve İsviçre'yi içinde bulunduran DACH bölgesinde çalışamarlını sürdürdü. DACH bölgesinde bu yıl Prime League kurulmuştu.

Liq'in yeni görev bölgesi TCL(VFŞL), LCL ve MENA bölgesi olarak değişti. Liq, yaptığı açıklamada bu fırsatı sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.

Photo Credit: Riot Games