Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC Kış sezonu şampiyonu G2 oldu

LEC Kış sezonu şampiyonu G2 oldu

LEC’de Şampiyon G2 oldu

Hafta sonu tüm bölgelerde oynanan finaller heyecan dolu dakikalara sahne oldu. LEC’de ise G2 ve Origen karşı karşıya geldi. Tüm mevsim boyunca birbiriyle kıyasıya rekabet içinde olan iki takım, finallerde hem Şampiyonluk hem de MSI için vadide kozlarını paylaştı. Kazananın G2 olduğu 3 maçlık seride bütün maçlar yüksek tansiyonlu olmasına rağmen net bir skorla şampiyon belli oldu.

İlk maçta Sona-Taric tercihi yapan G2, erken oyunu kaybetmesine rağmen orta koridora kurduğu baskı sonucu maça ortak oldu. Her geçen dakika daha da fazla güçlenen G2, fırtınayı arkasına alarak üstünlük kurmayı başardı. 28. dakikada alınan baron artık G2’yu karşı koyulmaz bir güç haline getirdi ve sırasıyla orta koridor ve alt koridorun inhibitörünü açarak maçı da kazanan taraf oldu.

İkinci maçta ise bu sefer Origen Sona-Taric ikilisini aldı. Buna izin  veren G2 muhtemelen bu ikiliye karşı nasıl oynayacaklarını planladılar ve alt koridorda Xayah-Rakan ile terör estirdiler. Dakikar 15’e kadar 11-3 gibi net bir skorla öne geçen G2, 5 dakika boyunca oyunu soğuttu ve baronu çıkar çıkmaz alıp serinin ikinci maçına noktayı koydu.

Son maça girildiğinde ise OG kazanmak zorunda olduğu için daha riskli seçimler yapsa da, G2 yine sakin ve hatasız oynayarak kazanan taraf oldu. Tüm sezon geri dönüşlerin takımı olduğu gösteren OG bu sefer istediğini alamadı ve Ocelote yıllar sonra xPeke’den intikamını aldı diyebiliriz.