Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends artık ESPN+’ta yayınlanacak

League of Legends artık ESPN+’ta yayınlanacak

16 Haziran’da başlayacak 2018 NA LCS Yaz Mevsimi start alacak ve mevsimi ilk üçte kapatan takımlar Kore’nin yolunu tutacak. NA LCS ile beraber 2018 Worlds NA Akademi, All-Star, Rift Rivals (EU vs. NA) da ESPN+ ile ekranlarda boy gösterecek. Buradaki amaç ise geleneksel spor kültürünü espor ile kaynaştırmak olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan bu anlaşmanın diğer yayın organları olan YouTube, Twitch ve Riot’ın yayınlarına etki etmediği not düşelim. Anlaşmayı sunan Major League Baseball’un yayın haklarına sahip ve geçtiğimiz sene Riot ile işbirliğine giren BAMTECH.

Bilindik üzere finansal sürdürülebilirlik ise geride bıraktığmız sene lans edilmişti fakat bugün Travis Gafford’un yayınladığı videoda bu anlaşma feshedildiği ortaya çıktı. Tabii burada akıllara BAMTECH’in League için geliştirmekte olduğu platform da akıllara geliyor. Geliştirilecek olan bu üründe ise premium özellikler yer alıyor. Bunlardan bazıları istatistikler ve geçtiğimiz senelerde uygulanan oyuncu kameraları idi. BAMTECH, ESPN+’ın geliştiricisi konumunda. Nisan ayında Disney’in BAMTECH’i alması ile de ESPN’e de sahip olan Disney anlaşmanın diğer ucunda oturan Riot ile hukuksal temas halinde. Bunun revize edilmşi hali ise ESPN+ olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Aylık ve yıllık olmak üzere şimdilik iki çeşit üyeliği olan ESPN+’tan artık League of Legends izlenebilecek.