Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS’de ikinci finalist belli oldu

LCS’de ikinci finalist belli oldu

18 Ağustos’u 19 Ağustos’a bağlayan gece oynanan Team Liquid-Clutch Gaming serisinin galibi Team Liquid oldu. CG’i 3-2 ile geçen TL finalde Cloud9’ın rakibi oldu. Üçüncülük maçı 24 Ağustos’ta CLG ve CG arasında oynanacak. Final serisi ise 25 Ağustos’ta C9 ve TL arasında oynanacak. TL-CG serisinin özetini bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Maç

TL maça hızlı başladı. Nehirde çıkan çete savaşından 2 kille ayrılan Jensen dakika 7’de 4 katletmeye ulaşarak oyunu rakibe zindan edeceğininin sinyallerini verdi. Alev Ejder’ini de hanesine yazdıran TL erken oyunda büyük bir avantaj yakaladı. CG rakibini yavaşlatmak için güzel bir hamle yaptı derken Jensen kendini gösterdi ve 3’e 1’lik bir değişimle TL yine avantajlı çıkan taraf oldu. Clutch Gaming ilerleyen dakikalarda güzel bir izlenim çizse de harika takım savaşlarından birini daha yapan Team Liquid objektif konusundaki üstünlüğünü Baron’u alarak pekiştirdi. Baron güçlendirmesi ve aldığı ejderler sayesinde kolay bir katliam yapan TL seride 1-0 öne geçti.

 

2. Maç

Yine erken oyunda hamleler deneyen bir TL görüyoruz lakin CG bir anda 5 kişi olarak harika bir cevap veriyor ve Jensen’in ilk kanına karşılık 3 skor alıyor. Karşı baskın diye buna denir. Objektif ve skor konusunda önde olan CG yaptığı takım savaşları ve aldığı Baron ile galibiyete adım adım ilerliyor. Baron güçlendirmesiyle birlikte son bir takım savaşının ardından galibiyete ulaşan CG seride durumu eşitliyor. 

 

3. Maç

TL toparlanmış görünüyor oyunun her aşamasını domine eden ekip aldığı 3 Bulut Ejderi ile hız kesmiyor. Çok tempolu bir oyun oynayan Team Liquid Baron güçlendirmesiyle birlikte kuleleri bir bir eritiyor. TL, Huni dışında herkesi düşürdüğü son bir takım savaşı yaparak galibiyete ulaşıyor. Jensen şu ana kadar serinin dikkat çeken ismi.

 

4. Maç

4. karşılaşmada erken oyunu çok üstün geçiren bir taraf yok. Diğer maçların aksine daha çok kule, objektif odaklı bir erken oyun seyrediyoruz. Oyuna hız kazandıran hamleyi ise Vulcan yapıyor. Attığı Sıçra Freljord karşılaşması ile ejder önünde savaşı başlatan Vulcan’ı Huni güzel bir Dengeleyici ile takip ediyor. Bu güzel oyun sayesinde CG Bulut Ejder’inin ve 2 skorun sahibi oluyor. Kompozisyonundan ve koordinasyonundan dolayı güzel takım savaşları yapan Clutch Gaming’e Impact Jayce ile yaptığı harika E+Q kombosuyla kısa süre de olsa dur diyor. TL oyunu fazla soğutamıyor. Clutch Gaming rakibini yine takım savaşına sürüklüyor ve yine kazanıyor. Baron’u da alan Clutch Gaming serinin daha bitmediğini bize gösteriyor. Temkinli oynayan CG rakibinin hatasını kolluyor çok geçmeden buluyor da önde kalan TL oyuncuları bir bir avlanıyor. Clutch Gaming ise seriyi 5. Maça uzatıyor.

 

5. Maç

Serinin son maçı bakalım C9’ın rakibi kim olacak. İlk Kan’ı ve Bulut Ejder’ini alan CG maça güzel başlıyor. TL’in cevabı ise gecikmiyor. Aldığı güzel Alamet kararı ve kullanımı ile rakibine cevap vermeyi başaran Liquid 2 skor alıp Taric ultisi sayesinde hiç kayıp vermiyor. Her iki takım da birbirine net bir üstünlük sağlayamazken Team Liquid güzel bir takım savaşı yapıyor ve öne geçiyor. Oyunun kilidini açan hamle ise Tl’in Clutch Gaming’İn üst ormanında kurduğu pusu ve ardınan aldığı Baron oluyor. Bu hamleyle birlikte TL final kapılarını aralıyor.  Baron Nashor’u da alan TL tıpkı geçen oyun olduğu gibi ağır ağır kuşatma yaparak rakibinin hatasını bekliyor ardından güzel bir takım savaşı yapan Liquid seriyi 3-2 kazanarak 2. Finalist oluyor.