Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS şampiyonu Team Liquid oldu

LCS şampiyonu Team Liquid oldu

LCS’te heyecanlı dakikalara sahne olan bir final karşılaşması yaşandı. Bu karşılaşma sonucunda Team Liquid, şampiyonluk kupasının ve büyük ödülün sahibi oldu.

LCS yarı final aşamasında, Cloud9 ve TSM karşılaşmasında kaybedeceği düşünülen Team Liquid, mükemmel bir manevrayla önce durumu eşitledi, ardından galip olarak final biletini kazandı. Finale yükselen diğer takım ise Team Liquid oldu ve finalin adı TSM – Team Liquid olarak belirlendi.

Bo5 (best of five) formatıyla oynanan LCS Finali, çekişmeli dakikalara sahne oldu. İlk iki karşılaşmayı kazanan TSM’de en güçlü performansı sergileyen oyuncu, temsilcimiz Sergen ‘Broken Blade’ Çelik oldu. 2-0 üstünlük kuran takım, şampiyon olma yolunda ilerlerken Team Liquid’ten tanıdık bir hamle geldi. Yarı final aşamasında kendi yaptıklarını yapan Team Liquid, geriden gelerek durumu eşitledi. Skorun 2-2 olduğu sırada, her şey beşinci ve son maça kalmıştı. Bu maçta, TSM haritada yine üstünlük kurmayı başardı. Üçüncü galibiyeti alarak şampiyon olacakları düşüncesi ortaya çıkarken Zven yaptığı hatalı hamleler ile durumu tersine çevirdi. Üstünlüğü ele alan takım bu kez Team Liquid oldu. Bu üstünlüğü elden bırakmadan oyunu sürdüren takım, kupayı kaldırdı ve tarihine 2019 LCS şampiyonluğunu ekledi. 2-0’dan 3-2’ye ulaşarak epik sahnelere imza atan takımdan Doublelift, güçlü performansıyla adından bahsettirdi. TSM cephesinden bakıldığında ise öne çıkan asıl isim Broken Blade oldu ve başarısını tekrar kanıtladı.

 

This feeling will never get old.

 #TLWIN pic.twitter.com/CXQ06XM0x1

— Team Liquid LoL (@TeamLiquidLoL) 14 Nisan 2019