Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCS Bahar Mevsimi Finali, online oynanacak!

LCS Bahar Mevsimi Finali, online oynanacak!

Corona virüsü sebebiyle normal sezonun online devam edilmesine karar verilen LCS'te Bahar Mevsimi Finali'nin de aynı formatta düzenleneceği duyuruldu.

Salgın nedeniyle birçok turnuva ya iptal oldu ya da online oynanılmasına karar verildi. League of Legends'ı da vuran Corona virüsü, MSI'ın ertelenmesine ve birçok ligin online oynanmasına sebebiyet verdi. Bu liglerden biri olan LCS ilk başta seyircisiz, ardından gelen açıklamayla online oynanacağı duyuruldu. Bu açıklamada Bahar Mevsimi Finali'ne kadar giden tüm elemelerin bu usülle oynanmasına karar verildiği belirtilmişti. Riot Games'in dün yaptığı açıklamaya göre LCS Bahar Mevsimi Finali'nin de online oynanacağı duyuruldu.

LCS ilk olarak seyircisiz oynanacaktı fakat Dünya genelinde yaşanan gelişmelerin ardından online formata döndü. Corona virüsünün hızla yayılması, her geçen gün daha da fazla can alması bu kararın başlıca sebeplerinden biri oldu. Bu sayede sahnede yer alacak birçok kişinin sağlığı için büyuük bir tedbir alınmış oldu. Maçlar şu an online olarak devam ediyor ve normal sezonun sona ermesine sadece 1 hafta kaldı.

Cloud9 hefgmonyası altında geçen LCS'te son haftalara yaklaşırken play-off yarışında büyük bir kızışma mevcut. Takımlar, Mevsim Finali'nde boy gösterebilmek büyük çaba sarf etmekte. Bakalım bu mevsim finalde hangi iki takım online olarak mücadele edecek?