Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK ertelenebilir

LCK ertelenebilir

Son zamanlarda dünya gündemini fazlasıyla meşgul eden, Çin’de ortaya çıkmasına rağmen bütün insanlığı tehdit eden Corona Virüsü LCK‘i de vurdu.

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan virüs yüzünden Çin ana ligi olan LPL ve tıpkı bizdeki Yükselme Ligi gibi olan LDL iptal edilmişti. Bu üzücü haberin ardından espor severler oyuncu ve takım mağduruyetini konuşurken geçtiğimiz günlerde Güney Kore ligi LCK’in de başlangıç tarihinin erteleneceğine dair iddialar ortaya çıktı.

ESPN çalışanı Ashley Kang’in de bu üzücü duruma dair LCK‘in gecikeceği veya gecikmeyeceğine dair hiçbir karara varılamadığını, hiçbir sonuç olmadığını içeren bir tweet atması. Ayrıca olan gelişmeleri ve yapılacak açıklamaları da duyuracağını belirtmesi bütün espor severlerin odağını bu yöne çevirdi. Henüz olay bir resmiyete kavuşmasa da insan sağlığının her şeyden daha önemli olduğunu,Riot Kore’nin büyük ihtimalle oyuncular ve seyircilerin sağlığına çok önem verdiğini ve bu ilkelerin korunması yönünde bir karar vereceğini söyleyebiliriz. Bu sebeplerden dolayı bir ertelenme kararının çıkması çok olası bir durum olarak gözüküyor. hızla yayılan Corona Virüsü’ne Güney Kore’de de rastlanması ve virüsün hızla yayılması nedeniyle lig ertelenmekle beraber bu mevsim oynanmayadabilir.

İlerleyen saatlerde yapılacak açıklamaları ve kesin kararı beklemekle beraber hastalığın ekosistemin en iyi liglerinden olan LCK ve LPL‘i baltalamamasını,daha fazla insana zarar vermemesini ve hastalığa bir an önce tedavi bulunmasını umuyoruz.