Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri KuroKy, eski Liquid Dota takımının bir arada kalacağını açıkladı

KuroKy, eski Liquid Dota takımının bir arada kalacağını açıkladı

Profesyonel Dota 2 sahnesine bir süreliğine ara veren Kuro “KuroKy” Takhasomi, TNC Predator’un ESL One Hamburg’u kazanmasından sonra paylaştığı tweet’te eski Team Liquid kadrosunun bir arada kalacağını ve bir sonraki minor turnuva öncesi yeni organizasyonlarını açıklayacağını duyurdu.

The International 2019 lower bracket’taki dominant performansın ardından turnuva şampiyonluğunu OG’ye kaptıran Team Liquid oyuncuları KuroKy, Amer “Miracle-” Al-Barkawi, Aliwi “w33” Omar, Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov ve Maroun “GH” Merhej organizasyondan ayrılma kararı almıştı.

Turnuva sonrası oyuncularla bir toplantı yaptığını belirten TL kurucularından Nazgul, oyuncuların hırslarının peşinden gitmek istediğini ve kendi organizasyonları altında yarışma hedefleri bulunduğundan bahsetmişti.

KuroKy ise yaptığı açıklamada oyuncuların bir arada kalma fikrini teyit etti. Baktığımızda şu anki Avrupa Dota 2 sahnesinde eski Liquid kadrosunun sahneyi domine ihtimali de oldukça yüksek. Alliance’ın istikrarsızlığı, Ninjas in Pyjamas’ın Kuzey Amerika’ya yönelmesi ve yeni Liquid kadrosunun problemleri, KuroKy ve arkadaşlarını bir kez daha zirvede görmemize sebep olabilir.