Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri KT, SKT’yi saf dışı bıraktı!

KT, SKT’yi saf dışı bıraktı!

LCK’de Bo5 üzerinden oynanan çeyrek final mücadelesi bugün tamamlandı. SKT’nin Bang’e yatırım yaptığı oyunda Swain J4, Azir, Tristana ve Braum picklerken KT Gnar, Olaf, Taliyah, Xayah ve Alistar aldı. İlk oyunda Rush’ın üzerine oynamayı tercih eden SKT, rakibinin ormanına bıraktığı wardlar sayesinde Rush’ı rahatlıkla izleyebildi. Yaptığı yatırımı mid gamede gören SKT, Bang’in 4/0/4 ile oynadığı maçı 3 drake ve 2 Baron yardımıyla zorlanmadan geçti. KT objektif savaşlarında saf dışıydı.

Serinin geriye kalan maçlarına Score ile çıkan KT Rush’tan alamadığı verimi Score ile oyununa yansıttı. Early ganklerde ve harita görevlerinde KT’nin dinamosu olan Score serinin ilk oyununa nazaran daha proaktif oynayan taraf oldu. Blank’in izlediği rotasyonun ise oldukça düşük neticeler doğurduğunu belirtmem gerek. Oyun sonu pickleri ve üçüncü oyundaki Skarner+Thresh’i efektif kullanan takım harita görevlerinde fire vermedi iki oyunda da altın farkında öne geçerek oyunu bitirmekte zorlanmadılar ve durumu 1-2’e getirdi. Dördüncü oyunda taşıyıcı bir rolde oynayan Blank Kha’Zix ile maalesef beklenilen karşılayamadı. Oyun genelinde olduğu gibi Score Blank’e göre doğru zamanda doğru yerde olmasını başardı. Oyun genelinde KT’nin top ve botı sırıtsa da Score ve Ucal takımın adına daha doğru işler yapan ikiliydi.

Blank’in oyun genelinde takımına ayak uydurmakta zorlandığı barizdi. Blank’in şampiyon tercihiden ziyade Blossom’ın oyuna dahil edilmemesi ise akıllara soru işaretlerini getirdi. Bu netice ile SKT, tarihinde ilk kez MSI’ya katılamıyor.