Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri KMF 2019 şampiyonu 1907 Fenerbahçe!

KMF 2019 şampiyonu 1907 Fenerbahçe!

Kış Mevsimi Finali'nde ligimizin en iyi takımları Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Son üç sezonun KMF şampiyonu SuperMassive ve bu sene ligi domine eden 1907 Fenerbahçe, Espor Sahnesi'nde kupayı kaldırmak için kıyasıya rekabet ettiler.

İlk Maç:

İlk maçın final serileri için ne kadar önemli olduğunu bir çok kez gördük. Bu sebeple iki takımda maça temkinli başladı. Daha tecrübeli olan SuperMassive ekibi maça biraz daha hızlı başlayıp Zeitnot ve Frozen'ı öne geçirmeyi amaçladı. Ancak Fenerbahçe'nin yıldız ismi Ruin'in elindeki Ryze geçen her dakikada güçlenmeye devam etti. 1907 Fenerbahçe taktiğini tamamen Ryze'ın ayrık ittirmesine ve ellerinde bulunan üç ışınlan ile birlikte global görevleri kontrol etmeye adadı. Takım savaşlarını kazanan taraf SuperMassive olsada Ryze'ın ayrık ittirmesine hiçbir şekilde cevap bulamadı ve global görevleri alamadı. Ruin alt koridordan inhibitörü ve nexus kulelerini alarak Fenerbahçe'nin taktiğinin ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Nitekim 1907 Fenerbahçe maçın sonunda risk alıp kendi üssünü terk eden SuperMassive'i ışınlanlar ile cezalandırarak yaptıkları backdoor ile ilk maçı kazanmayı başardı!

İkinci Maç:

İkinci maça da hızlı başlayan taraf Bahçeşehir SuperMassive oldu. Üst üste skorlar alarak kartopu etkisi yakalamak isteyen SuperMassive'i durduran yine Ruin ve elindeki Ryze oldu. 1907 Fenerbahçe'nin kompozisyonundan dolayı takım savaşını uzatmak onların lehine olacaktı ve maçı kazanmalarını sağlayacaktı. Aksine SuperMassive ise biran önce rakip şampiyonları öldürüp savaşın süresini kısa tutmak amacındaydı. İlk maçta olduğu gibi bu maçta da SuperMassive kazandığı takım savaşları sonucu hiçbir global görev elde edemedi. 5e3 ve 5e4 gibi avantajlı durumlarda bile global görevleri 1907 Fenerbahçe'nin almasını seyretmekten başka bir şey yapamadılar. Nitekim rakibin kaosundan ve hatalı kararlarından çok güzel faydalanan 1907 Fenerbahçe ikinci maçıda kazanarak seride 2-0 öne geçti.

Üçüncü Maç:

Son kozunu kullanan Bahçeşehir SuperMassive, Vayne ve LeeSin gibi agresif seçimler yaparak maça hızlı başladı. 1907 Fenerbahçe ise Fiora, Yasuo gibi geç güçlenen şampiyonlar ile oyunu geç aşamaya taşımak istedi. Her maçta olduğu gibi üst koridor eşleşmesinde Ruin'e üstünlük vermeyi başaran 1907 Fenerbahçe bu maçta da aynı taktikleri uyguladı. Kirei bu maçta kendine gelerek başarılı bir oyun sergiledi ve takımın outscale olmasından yararlanarak 1907 Fenerbahçe maçı ve seriyi 3-0 kazanarak KMF 2019 şampiyonu oldu.