Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kirei Final öncesi Twitter üzerinden soruları yanıtladı

Kirei Final öncesi Twitter üzerinden soruları yanıtladı

LoLespor'un Twitter hesabı üzerinden yaptığı soru-cevap etkinliğinde 1907 Fenerbahçe ormancısı Kirei gelen soruları yanıtladı

 

Haftasonu oynanacak olan 1907 Fenerbahçe- SuperMassive karşılaşması öncesi LoLespor Twitter adresi üzerinden iki takım içinde soru cevap etkinliği yapacağını duyurdu. İlk etkinlikte Kirei gelen sorulara iddialı cevaplar verdi. Sizler için soruları derledik.

 

1-Soru: Hakan Koçak- Kirei'ye sorum şu acaba Stomaged ve makro oyunu hakkında neler düşünüyor. Acaba Stom onu yenebilir mi? Yoksa Stom onu yenebilmek için yeterli değil mi? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. Ve de kendisi bu iki soruya da nedenleriyle cevap verebilir mi?
Cevap: Kirei- Stomaged'in makro oyununu bilmiyorum ama yeteri kadar iyi bir takım olduklarını söyleyebilirim. Stomaged'in Royal Youth karşısındaki performansına bakarak aynı şekilde oynarsa, karşımda şansı olmadığını söyleyebilirim, çünkü ben çok daha ağır cezalandırıyorum.

2-Soru: Yiğit Özcan- Daha fazla MSI a gidebilirsek ön elemeleri geçebilecek seviyede miyiz? Daha büyük hedefler için gücümüz yeterli mi?
Cevap: Kirei- Muhtemel MSI rakiplerine karşı scrimlerimize bakarak oldukça iyi bir şansımız olduğunu söyleyebilirim.

3-Soru: Ömer Berke- Sorum Kirei'ye; Supermassive de tüm oyuncular tecrübeli 1907 Fenerbahçede ise çaylak sayılabilecek 2 oyuncu var. Bunun finalde 1907 Fenerbahçeye eksi yaratabileceğini düşünüyor mu?
Cevap: Kirei- Koridor aşaması eşit geçtiği sürece, onların oyuncularının daha deneyimli olması önemli değil, koridor aşamasından sonra çaylak oyuncularımızı ben yönlendireceğim, bu yüzden bizim açımızdan bir problem söz konusu değil.

4-Soru: Berat Gürkan Sayan- Kindred ve Karthus gibi seçimler yaptığında rahat oynadığını biliyoruz. Aynı şekilde tank şampiyonlar arasından rahat ettiği seçimler var mı?
Cevap: Kirei- kompozisyonumuza uyduğu sürece tank şampiyonlarla da rahat oynuyorum.

5-Soru: Gökhan Ünal- Umutsuzluğa kapıldıklarında geriye düştüklerinde sakin kalmak için yaptıkları özel birşey var mı? Bir de hala o sahnede finalde eller titriyor mu? 
Cevap: Kirei- Geri düşersem olanları değil, bir sonraki adımda ne yapmam gerektiğini düşünüyorum, bu da odaklanmamı sağlıyor. Ve hayır, maçlarda elim titremiyor, titreyen rakiplerim.

6-Soru: Yasin Arman- Dünyanın en  underrated oyuncusu olduğunu düşünüyorum bütün liglerde kore dahil oynayabilir. Kendisi bunun farkında mı ? Farkındaysa ne düşünüyor bunun hakkında.
Cevap: Kirei- Hafife alındığımı düşünüyorum; bunun nedeni insanların, takımım için neler yaptığımı ve takım içindeki sorumluluklarımı bilmemesi. Ve evet her ligde oynayabilirim çünkü hem kendi rolümde çok iyi oynuyorum hem de diğer rollerin oyun içerisindeki görevlerini anlıyorum. Bu her oyuncunun iyi yapabildiği bir şey değil.