Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Keserim o topunuzu!

Keserim o topunuzu!

Haberi daha keyifli okumak için dinlemenizi tavsiye ederim 🙂

2005’te hayatımıza giren FIFA Streets ile beraber klasik futbol oyunlarına yepyeni bir soluk geldi. Futbolun dev stadyumlardan sokaklara taşınması, klasik futbol oyunlarında yapamadığımız o güzel çalımlar, duvar pasları derken kendimizi adeta sokakta hissetmeye başlamıştık. 

Aynı zamanda Nike’ın muhteşem bir reklam kampanyası olan Joga Bonito reklamları da tam bu yıllara denk geliyordu. Reklamlarda yer alan başta Ronaldinho, Thierry Henry, Cristiano Ronaldo ve Zlatan Ibrahimović gibi yıldızlar sokak futboluna olan ilgi ve sevgiyi inanılmaz bir seviyeye çıkarmıştı. Çünkü sokak futbolu özgürlük demekti, sokak futbolu doğaçlama demekti… O zamanlardan birkaç epik video ile şimdilik sizi baş başa bırakıyoruz.

 

 

 

Ancak sokak futbolu temalı oyunlar çıkmaya devam etse de ilk başta yakalanan o ateş ve ivme artık eskisi kadar güçlü değildi. FIFA Streets, ilk oyundan sonra 3 oyun daha çıkarsa da ilk başlardaki başarıyı ve ilgiyi yakalayamadı. 

Geçtiğimiz günlerde EA Sports’dan konuyla ilgili sokak futbolu sevenlerin yüzünü güldürecek güzel bir haber geldi. Yapılan paylaşıma göre, FIFA 20’de VOLTA adıyla sokak futbolu deneyimini tekrardan yaşayabileceğimiz bir oyun modu olacak.

Alex Hunter ile oynadığımız The Journey, Ultimate Team ve farklı oyun modları ile futbolseverlere her sene farklı bir deneyim sunmaya çalışan EA Sports, bu sefer bizi Londra’daki yer altı sahalarından Tokyo’daki çatılara kadar götürecek.

Paylaşılan haberlere göre VOLTA modu içinde farklı oynanış modları barındıracak. Hikâye modunun yanı sıra, isterseniz VOLTA League’de dünyadaki herkese karşı tüm o fantastik çalımları yapıp artizzzlik yapabileceğiniz bir mod da olacak.

Bu modda yer alan maçlar 3v3 (kalecisiz), 4v4, 4v4(kalecisiz), 5v5 ve profesyonel futsal şeklinde oynanabilecek.

FIFA 19, oyun motoru nedeniyle özellikle oyunu espor seviyesinde oynayanlar tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. 27 Eylül’de piyasaya çıkacak FIFA 20 ile bakalım oyun motorunda ne gibi değişiklikler olacak ve VOLTA modu nasıl yorumlar toplayacak, hep beraber göreceğiz. 108 gün kalmış, çok da değil. Sıkın dişinizi!