Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FIFA 19’da Zamanlı Bitiricilik

FIFA 19’da Zamanlı Bitiricilik

FIFA’ya bu sene eklenen Zamanlı Bitiricilik özelliği ile birbirinden güzel gollere imza atmak artık tamamen sizin elinizde. İsminden de anlayacağınız üzere bu özellikteki en kritik nokta doğru zamanlama ile o ekstra dokunuşu yapmak. Bu özelliğe alıştığınız takdirde rakibinizin sadece bakakalacağı goller atamak sizin için çocuk oyuncağı olacak.

Baktığınız zaman temel şut çekme prensibinde aslında bir değişiklik yok. Ancak bu özellikle beraber isabetli ve rakibinizi çaresiz bırakacak şutlar çekmek istiyorsanız “şut” düğmesine bir kez daha basmanız gerekecek. Ama dikkat edin, bu sandığınız kadar kolay olmayacak.

Eski oyunlardan da alışık olduğunuz üzere yalnızca bir kere “şut” düşmesine basıp şut çekmek işin kolay kısmı. Asıl hikaye tam da bundan sonra başlıyor ve çabuk olun 1 saniyeden bile daha az süreniz var. Burada kusursuz bir zamanlama ile “şut” düğmesine bakmak oldukça kritik çünkü düğmeye çok erken veya çok geç bastığınız takdirde şutunuz daha taşa gidecektir. 

FIFA Antrenör modu açıkken oyuncunuzun kafasının üzerinde renkli bir bar göreceksiniz. İlk kez “şut” düğmesine bastıktan sonra barın içindeki değer ortadaki yeşil bölgeye geldiği anda düğmeye ikinci kez basmanız gerekiyor. Zamanlamalı Bitiriciliği kusursuz bir şekilde yaptığınız takdirde çubuğun üzerinde “Harika Zamanlama!” şeklinde bir mesaj göreceksiniz. Tabii bu özellik her baba yiğidin harcı değil. 

Peki Zamanlamalı Bitiricilik’te nasıl ustalaşılır?

Bu özelliği kavradıktan sonra Antrenör Modu’nu kapatabilirsiniz. Bu modu kapattığınız takdirde Zamanlamalı Bitiricilik sırasında çubuk ve mesajı göremeyeceksiniz fakat denemenizin başarılı olup olmadığını oyuncu gösterge üçgeninden takip edebilirsiniz. Zamanlamalı Bitiricilikte başarılı olursanız üçgenin çizgileri yeşil olarak parlayacak.

Zamanlamalı Bitiricilik özelliğini maç esnasında duran toplar haricinde tüm kafa vuruşlarında, volelerde, plase şutlarda ve hatta röveşatalarda kullanılabilirsiniz. Ancak şut denemesi ne kadar zor olursa hata payı da bir o kadar artar. Bu özellikte ustalaşmak için tüm şut türlerinde zamanlama antremanı yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.