Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL Türkiye FUT Champions Cup sona erdi!

ESL Türkiye FUT Champions Cup sona erdi!

Türkiye’nin en geniş kapsamlı çevrimiçi FIFA turnuvalarından biri olan ESL Türkiye FUT Champions Cup tamamlandı. Göztepe Gaming FIFA oyuncusu Serhan “SYHD-3” Yeniaras, finalde Futbolist oyuncusu İsmail Can “isopower” Yerinde’yi 2-1’lik skorla yenerek kupaya uzanan isim oldu.

29 Nisan’da başlayan turnuvaya tam 451 oyuncu kayıt yaptırdı. 253 oyuncu ise kayıtlarını onaylayarak turnuvada yer almaya hak kazandı. Bu 253 FIFA oyuncusu arasından son dörde kalan isimler ise isopowerr, SYHD-3technoboy98 ve Thanatos641 oldu. Birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne olan yarı final mücadelelerinin kazananı isopowerr ve technoboy89 oldu. Kazananlar Grubu Finali’nde şampiyon SYHD-3’ü eleyen technoboy89, isopowerr karşısında yenilmekten kurtulamadı ve turnuvaya veda etti. 

Kaybedenler Grubu Finali’nde ise SYHD-3 ve Thanatos641 karşı karşıya geldi ve kazanan SYHD-3 oldu. Finalde ülkemizi uluslararası turnuvalarda başarıyla takip eden isopowerr ile karşılaşan SYHD-3, 2-1’lik skorla rakibini mağlup ederek kupaya uzanan taraf oldu.