Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Esports ile Pro Elite League Özel

Flank Esports ile Pro Elite League Özel

Bugün saat 22:00’de Başakşehir Game Center’da Erman Yaşar’ın sunumuyla oynanacak İstanbul Başakşehir Espor-Sivasspor Espor karşılaşmasını yerinde izleyeceğiz. 

Beşinci İstanbul Başakşehir Espor ile on üçüncü sıradaki Sivasspor Espor’ın karşılaşması https://www.twitch.tv/proeliteleaguetv üzerinden canlı olarak yayınlanacak. 

15 takımın yer aldığı ligde heyecan her geçen hafta daha da artıyor. Her oyuncunun sahada yalnız bir oyuncuyu kontrol ettiği FIFA Pro Clubs modunda oynanan maçlar yedişer dakika olmak üzere toplam iki devreden oluşuyor.

Son beş maçta dört galibiyet alan İstanbul Başakşehir Espor için bu maç üst sıralara tırmanmak için oldukça önemli. 11 Haziran’da TOA Esports ile oynadığı karşılaşmadan 2-0 mağlup ayrılan ekip, dördüncülük koltuğunu rakibine kaptırmıştı. Eskişehir E-spor da Austrian Force Esports karşısında aldığı 2-1’lik galibiyetle Başakşehir Espor ile arasındaki puan farkını ikiye indirdi. Dolayısıyla bu maç Başakşehir Espor için oldukça kritik.

Sivasspor Espor ise bu maçla beraber kötü gidişata dur demek istiyor. Son 5 maçta galibiyet yüzü göremeyen kırmızı beyazlı ekip İstanbul Başakşehir Espor karşısında oldukça önemli bir maça çıkacak. 8. haftada Gazişehir Espor karşısında 2-1’lik skorla mağlup olan ekip, Team Aurora da Slot karşısında sahadan 3-0’lık galibiyetle ayrılınca 13. sıraya gerilemişti. Bakalım Sivasspor Espor bu maçı bir çıkış maçı olarak değerlendirebilecek mi?

7.Haftanın Sonuçları: