Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Japone’ye beklenmedik teklif

Japone’ye beklenmedik teklif

Ligimizin yetiştirdiği en iyi destek oyuncularından biri olan Bahadır ''Japone'' Çolak dedikodulara göre PCS liginden teklif aldı.

1907 Fenerbahçe için bir ikon bir efsane haline gelen tecrübeli destek Japone geçtiğimiz haftalarda Royal Youth ile anlaştığını duyurmuştu. Japone, HolyPhoenix, FabFabulous'u duyuran ve muhtemelen Crash'i de transfer edecek olan ekip aldığı üst düzey oyuncularla büyük bir hype yaratmayı başarmıştı. Lakin ligimizde en garip olayların yaşandığı sezon öncesinde maalesef Royal Youth'ta yaşadığı bir talihsizlikle gündem oldu. Sponsor bulamayan kulüp, 2020 Kış Mevsimi için kurduğu kadroyu dağıttığını duyurmuş, Kış Mevsimi'ne akademi takımı ile çıkacağını açıklamıştı.

Olayların ardından Japone, HolyPhoenix ve FabFabulous bir açıklama yayını açmıştı. Takım aradıklarını duyuran tecrübeli oyuncular her ne kadar bu arayış içinde olsalar da takım bulmalarının çok zor olduğunu ve büyük ihtimalle takımsız kaldıklarını belirtmişlerdi. Başta espor takipçileri bu olayı şakaya yorsa da oyuncuların yüzlerinden ve hareketlerinden olayın ciddiyeti aynı zamanda sinirlerinin ne kadar bozuk olduğu anlaşılıyordu. 

İlerleyen günlerde Royal Youth ve oyuncular daha düşük bir miktar için anlaşsa da Royal Youth yönetimi oyuncuları mağdur etmemek için oyuncuların diğer takımlarla görüşebilmelerine ve anlaşırlarsa bonservis olmadan transfer olmalarına izin vermişti. Orman ve Orta Koridor pozisyonlarına da akademi takımlarından sevi9 ve Rhemio'yu getiren ekip Japone'nin PCS liginden gelen teklifi geri çevirmesi halinde FabFabulous, sevi9, Rhemio, HolyPhoenix, Japone beşlisi ile mücadele edecek.

Son günleri bırakıp biraz geçmişe odaklanalım. Japone'nin bireysel kariyerini değerlendirecek olursak tecrübeli destek, 1907 Fenerbahçe Espor, Dark Passage, Youth Crew ve Bursaspor Esports gibi bir çok takımda görev yapmış, 1907 Fenerbahçe Espor'da ise her ne kadar yönetim ve birkaç oyuncuyla anlaşmazlık yaşasa da görevini layığıyla yerine getirmiş ve Fenerbahçe taraftarının büyük sevgisini toplamıştı. Oyuncu Dark Passage ve Youth Crew'da çalkantılı bir performans yaşasa da. Geçtiğimiz sezon Bursaspor'da Alive ile beraber alt koridorda harika işler çıkarmıştı.

Biz de Flank Esports ekibi olarak hangi takıma giderse gitsin Japone'ye başarılar diliyoruz!