Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Invictus Gaming, Dota Summit 11 Şampiyonu oldu

Invictus Gaming, Dota Summit 11 Şampiyonu oldu

Harika bir turnuva performansı sergileyen Invictus Gaming, Dota Summit 11 Minor finalinde Chaos Esports Club’ı 3-0 yenmeyi başardı ve şampiyon oldu.

IG’nin üç maçta da oldukça etkili oynadığını belirtmek gerekiyor. Chaos Esports Club’tan MSS serinin 3-0 biteceğini tahmin etse de bu skor IG tarafından elde edildi.

Emo’nun Ember Spirit’i karşısında dayanmakta güçlük çeken Chaos, Kunkka-Templar Assassin ikilisine rağmen geriye düştü ve bir daha rakibini yakalayamadı. Kaka’nın oynadığı Mirana ve Ember Spirit, Chaos’u adeta paramparça etti ve IG 24 dakikada maçı kazandı.

Serinin ikinci maçının da ilk maça benzer bir şekilde ilerlediğini söyleyebiliriz. Emo yine Tiny ile harikalar yaratırken Kaka bir kez daha Mirana oynadı ve aynı etkiyi gösterebildi.

Game two saw a similar outcome. Emo dominated on Tiny, and Kaka got to play a second round on Mirana. Even with CCnC on Gyrocopter and the MSS Rubick, Chaos failed to stop the aggressive play of iG while Emo pushed right into lanes. Üçüncü maçta ise flyfly’ın Gyrocopter’ı sahneye çıktı ve Kaka’nın bir kez daha taşıyıcı performansıyla birlikte IG seriyi rahatça 3-0 kapattı.

Dota Summit Minor 11’i kazanan IG, MDL Chengdu Major biletini de kaptı. Ekibin turnuvadan 72.000 dolar kazandığını da not düşelim.