Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Invictus Gaming, bu sezon ilk kez kaybetti!

Invictus Gaming, bu sezon ilk kez kaybetti!

En yakın takipçisi eStar'a 2-0 kaybeden Invictus Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi'nde ilk mağlubiyetini aldı.

LPL'in yeni ekiplerinden eStar, bu sezona fırtına gibi başladı. Bu harika başlangıcın detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. LPL 2020 Bahar Mevsimi'ne iyi başlayan bir başka takım Invictus Gaming, bu haftaya kadar maç kaybetmedi. Bu iki takımın karşılaşmasında ise gülen taraf eStar oldu. IG'yi 2-0 mağlup eden çiçeği burnunda organizasyon maç fazlasıyla liderlik koltuğunu geri aldı.

Worlds 2018'in şampiyonu Invictus Gaming, 2020 sezonuna iyi bir başlangış yaptı. Alt koridor değişikliği yapan ekip Puff ve Southwind ile eski günlerine geri döndü diyebiliriz. Diğer tafartan eStar, yeni kurulmuş olmasına rağmen takım uyumunu kısa sürede oturttu ve IG'ye rakip oldu. İki takım arasında oynanan maçın galibi eStar oldu. Ekip, 2 maçın ardından seriyi rahatça bitirdi.

Ormancı Wei iki maça da damga vurdu. Erken baskınları, harita hareketleri ve objektif kontrolü eStar'ın galibiyetindeki en önemli etkenlerden biri oldu. Nişancı Wink, ilk maçta Varus ile harikalar yarattı. İkinci maçta ise haritanın üst tarafına ağırlık veren eStar, erken oyunda inanılmaz bir fark yakaladı. Rüzgarı arkasına alan ekip rakibini adeta dümdüz etti. Böylelikle IG, 2020 sezonundaki ilk mağlubiyetinde haritadan silindi.