Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkinci finalist SuperMassive oldu

İkinci finalist SuperMassive oldu

25 Ağustos’ta oynanan yarı final maçında kazanan SuperMassive oldu. Bu galibiyetle birlikte SUP finale yükselmeyi başardı.

Sezona favori olarak giren SUP, beklentilerin oldukça altında kaldı ve sezonun ilk yarısında sonunculuğu gördü. İkinci maçlar başladığında mental olarak toparlanma yaşayan SUP, vadide rakiplerine acımadı ve geriden gelerek ikinci sıraya yerleşti. Diğer taraftan Galatasaray, sezona yeni transferlerle çok iyi başladı. Ancak bir süre sonra Farfetch’in performansının yetersiz kalmasıyla takım düşüşe geçti. Taraftarı memnun etmeyen kötü oyunların sonucunda Galatasaray yıldız oyuncu Dumbledoge ile sözleşme imzaladı. Çeyrek finalde ezeli rakibi Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray, rakibini 3-1lik skorla geçmeyi başardı ve yarı finale yükseldi. Ancak yarı finalde SuperMassive’e diş geçiremedi ve sezonu kapattı.

1. Maç

Birinci maça hızlı başlayan taraf Galatasaray oldu. GBM, Galio tercihinde bulunurken, BalKhan, KhaZix tercih etti. SuperMassive’in alev ejderine başlaması sonucunda oluşan takım savaşından galip çıkan Galatasaray oldu. Hem alev ejderini hem de ilk kanı alan Galatasaray hakimiyeti eline almıştı. Karşılaşmanın kaderini belirleyen savaş baron çukurunda gerçekleşti. Alamet etrafındaki savaşı yine Galatasaray kazanıyordu ancak Fab’ın muazzam Akali oyunuyla savaşı kazanan SuperMassive oldu ve karşılaşmada üstünlüğü ele geçirdi. Maçın gerin kalanında Frozen’ın Corki performansıyla çok iyi oyunlar gösteren SuperMassive, kazanan taraf oldu.

2. Maç

İkinci maçın seçim yasaklama ekranında Galatasaray yine Corki açıkken Galio seçimi yaptı. Buna cevap olarak SuperMassive de Corki tercihinde bulundu. Karşılaşmada ilk kan yine Galatasaray’a gitti ancak yeterli olmadı. 26 dakika sonucunda kazanan yine SuperMassive oldu ve seri 2-0’a geldi.

3. Maç

Galatasaray bu maçta imza şampiyonlarını aldı diyebiliriz. GBM, Xerath tercih ederken, Dumbledoge ünlü şampiyonu Bard’ı seçti. Maçın ilk dakikalarında Wolf’un çalıya kafa atması sonucunda ilk kan yine Galatasaray’a gitti. Stomaged’in Elise ile iyi oyununun ardından Frozen’a bir skor gitti ve Qiyana oynayan Frozen, öne geçmeye başladı. Öteki taraftan Xerath ile çok iyi performans sergileyen GBM ardı ardına skorları topladı. Maç belli bir süre eşit gitti ancak Kadim Ejderha savaşında Frozen öyle bir pozisyondan gelip ulti attı ki maç SuperMassive’in eline geçti. Ardından Kadim’i ve Baron’u alan SUP, seriyi 3-0 kapattı.

Oynadığı tüm mevsimlerde finale çıkan SuperMassive, bakalım TBF’de Royal Youth’a karşı neler yapacak.