Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Griffin ve G2, Worlds 2019’da çeyrek finale yükseldi

Griffin ve G2, Worlds 2019’da çeyrek finale yükseldi

Worlds 2019'da A grubunda dün oynanan karşılaşmaların sonucunda Griffin ve G2, çeyrek finale kalan takımlar oldu. 

Grup karşılaşmalarının ilk haftasında beklendiği üstün performansı sergileyemeyen Griffin, adeta bunun acısını çıkarırcasına bir oyun ortaya koydu ve oynadığı tüm karşılaşmaları ezici bir şekilde kazanarak A grubunu lider bitirmeyi başardı. Günün ilk maçında Cloud9'ın neredeyse mükemmele yakın bir şekilde eleyen ekip, LCS temsilcisinin çeyrek final hayallerini suya düşürdü. İlk hafta yenildiği G2'yi de etkin bir oyunla yenmeyi başaran takım, günün sonunda oynadığı tie-breaker maçını kazanarak grup aşamasını lider kapattı. 

G2'nin ise oldukça kötü bir gün geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Cloud9 ve HKA karşısında beklendiği gibi galibiyet alsa da Griffin maçlarında fazlasıyla küçük hatalar yapan ekipte Wunder, Jankos ve Mikyx'in bireysel performanslarında düşüş gözlemlendi. Kariyerinin en iyi turnuvasını geçiren Caps yine oldukça iyi oynasa da bu performans takımın liderliği için yetersiz kaldı. 

7 yıldır üst üste Worlds'e katılarak oldukça büyük bir başarı elde eden Cloud9 ise uzun bir süre sonra ilk defa gruplardan çıkamadı. Grubu galibiyetsiz kapatan HKA dahi oynadğıı G2 ve Cloud9 mücadelelerinde oyunun orta safhasında ciddi varlık gösterse de bu zafere ulaşmak için yeterli olmadı.