Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gelecek vadeden iki VALORANT oyuncusu oyundan banlandı

Gelecek vadeden iki VALORANT oyuncusu oyundan banlandı

FPS oyunlarındaki hile probleminin önüne ne yazık ki tam anlamıyla geçilmiyor. Şirketler her ne kadar önlem alsa da sorunu sıfırlamak imkansıza yakın. VALORANT da bu hileyle başa çıkmaya çalışan oyunlar arasına katıldı. Çeşitli turnuvalara katılmış ve gösterdiklerin performanslarla takımların ilgisini çeken phox ve w3ak, hile kullandıkları gerekçisiyle oyundan süresiz uzaklaştırıldı.

Daha önce A.S.M.R forması giyen Amerikalı oyuncular phox ve w3ak, Riot Games tarafından banlandı. W3ak, kendi Twitter hesabından oyuna ara verdiğini açıklayan bir Twitlonger paylaştı. Bu paylaşımın ardından saatler geçti ve takım arkadaşı phox da kişisel problemleri olduğunu ve bu sebeple oyunu bıraktığını açıkladı.

Buraya kadar her şey normaldi ta ki Riot Games’in Anti-Cheat Analisti Matt Paoletti’nin verdiği cevaba kadar. Phox’un yaptığı paylaşıma cevap veren Matt; “Eğer geri döneceksek, bir dahaki sefere lütfen hile kullanma.” ifadelerini kullandı. Bu cevabı gördükten sonra sosyal medyada oyunculara yüzlerce mesaj atıldı. Bu mesajların sonunda ise w3ak de hile kullandıklarını fakat takım arkadaşlarının hiçbirinin bu durumdan haberdar olmadığını söyledi. Sabah phox’tan banlandığına dair bir mesaj aldığını belirten oyuncu, kontrol ettikten sonra kendinin de oyundan yasaklandığını öğrendiğini belirtti.

Bu gelişmelerin ardından phox, bir twitlonger daha paylaştı. Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

phox, EsportsDoug x eUnited Charity Clash turnuvasında gösterdiği performans ile en iyiler arasında yer almıştı. Bu gelişmelerin ardından w3ak ile A.S.M.R takımı ile katıldıkları Nerd Street Gamers Open turnuvasının sonucunda da bir değişiklik yapıldı. Takımın kazandığı ödül organizasyonu dördüncü bitiren MIXUP takımına aktarıldı ve oyuncular Nerd Street Gamers etkinliklerinden 2 yıl boyunca yasaklandı.