Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2-SKT serisi, en çok izlenen espor müsabakası oldu

G2-SKT serisi, en çok izlenen espor müsabakası oldu

Mükemmel bir mücadeleye sahne olan Worlds 2019 Yarı Final mücadelesi G2-SKT, izlenme rekoru kırdı. Esports Charts’ın istatistiklerine göre seri, aynı anda dört milyon kişi tarafından izlenerek en çok izlenen espor müsabakası rekorunu elde etti. Bu istatistiğe Çin rakamları dahil olmadan ulaşıldığını not düşelim.

Serinin dördüncü maçında 3,985,787 izleyici sayısına ulaşan karşılaşmanın bu kadar ilgiyi hak ettiğini de belirtmek gerekiyor. İstatistik YouTube, Twitch, Facebook, AfreecaTV, Garena Live ve Naver platformları baz alınarak elde edildi. YouTube ise bu platformlar arasında 2 milyon izleyici ile en çok kullanılan kanal oldu.

Seri, daha önce rekoru elinde bulunduran Fortnite World Cup’ı açık ara farkla geçmeyi başardı. Fortnite World Cup, 2 milyon izleyici ile rekor kırmıştı.

G2 ve SKT arasındaki seri, uzun zamandır izlediğimiz en iyi mücadeleye sahne oldu. Üç kere dünya şampiyonu olan SKT’nin bir kez daha finale yükselmesini bekleyenler, G2’nun “tilt olmayan” mentalitesi ile seri boyunca sürekli olarak geriden gelerek karşılaşmaları kazanmasına şahit oldu.

Worlds 2019 Finali 10 Kasım tarihinde G2 ve Çin temsilcisi FunPlus Phoenix arasında oynanacak. Worlds Finali’nin G2-SKT serisinin rekorunu kırması bekleniyor. Eğer turnuvayı G2 kazanırsa aynı zamanda tarihe de tanıklık etmiş olacağız. Grand Slam yapmayı başarma fırsatını elinde bulunduran G2, bu yıl katıldığı tüm turnuvaları ve ligini kazanmıştı.