Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 3.Hafta

Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 3.Hafta

VFŞL'de 3. hafta öncesi Flank Fantezi Ligi'nde kimi transfer etmen gerektiğini mi düşünüyorsun? Bu haftanın kritik maçı ve oyuncusunu senin için inceledik!

2020 Yaz Mevsimi'nde ilk iki hafta geride kaldı. Geçtiğimiz haftanın en önemli maçını 1907 Fenerbahçe Espor-Beşiktaş Esports seçmiştik. İki devin mücadelesinde gülen taraf Beşiktaş oldu ve önerdiğimiz Elramir mükemmel bir performans sergiledi. Bu hafta radarımızda ülkemizin geleneksel sporlardaki en büyük derbisi Galatasaray Esports-1907 Fenerbahçe Espor mücadelesi var.

Galatasaray Esports

Kendilerinden bekleneni Vadi'ye yansıtamayan Galatasaray Esports beşlisi, haftalar ilerledikçe ufak tefek sorunları çözüyor. Erken oyunda yapılan hatalar, herhangi bir üstünlük kazanıldıysa bile orta oyunda bu üstünlüğü rakibe adeta hediye etmek gibi sorunlarını yavaş yavaş çözen ekip korkutucu bir hal almaya başlıyor. Kağıt üstünde yetenekli ve gelecek vadeden isimlerden oluşan Galatasaray Esports ilk haftalarda 2 galibiyet 2 mağlubiyet gördü. Fenerbahçe'ye karşı ezeli rekabetin getirdiği bir motivasyon olacaktır. 

1907 Fenerbahçe Esports

Geçtiğimiz hafta Beşiktaş karşısına Blue'nun rahatsızlığı sebebiyle akademi orta koridoru Midkid ile çıkan Fenerbahçe, en iyi oyuncusundan yoksun da olsa fena olmayan bir performans sergiledi ancak oyunu kazanamadı. Bu hafta ise Galatasaray'da olduğu gibi Fenerbahçe'de de derbi motivasyonu olacaktır. Sacre'nin takıma yavaş yavaş alışması ve oyun içinde alınan kararların yavaş yavaş düzelmesiyle geçen mevsim sergilediği performans yaklaşan Fenerbahçe, yine şampiyonluğun en büyük adaylarından biri.

HolyPhoenix

Ligin en tecrübeli oyuncularından biri olan HolyPhoenix, Fenerbahçe'nin en istikrarlı isimlerinden bir tanesi. 4 maçta yakaladığı 4.5 KDA ve %61.7'lik skor katkısı istatistikleriyle ön plana çıkan nişancının bu hafta ön plana çıkmasını bekliyoruz. SuperMassive'e karşı 9/1/10'luk Ezreal performansı akıllarda kalmıştı. 19 KDA yakaladığı Ezreal, Holy'nin bu mevsim açık ara en iyi şampiyonu. Bu hafta Flank Fantezi Ligi kadrosunda HolyPhoenix'e sahip oyuncuların avantajlı olacağını düşünüyoruz.