Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri fabFabulous, Royal Youth’tan ayrıldı!

fabFabulous, Royal Youth’tan ayrıldı!

Tecrübeli üst koridor fabFabulous, mevsimin Royal Youth adına sona ermesinin ardından takımdan ayrıldığını duyurdu.

2019 Yaz Mevsimi'nde kupaya uzanan Royal Youth, 2020 sezonunun başında iddialı bir kadro kurmayı planlıyordu. Sponsorlarla yaşanan problemin ardından maddia anlamda çıkmaza giren takım HolyPhoenix, Japone ve fabFabulous'ın yanında 2 akademi oyuncusu transfer etti. İlerleyen haftalarda Holy ve Japone takımdan ayrıldı ancak fabFab kariyerine Royal bünyesinde devam etti. Üst koridor normal sezonun sona ermesiyle takım ile olan bağını kopardığını açıkladı.

Uzun soluklu kariyerinde birçok başarıya imza atan Asım sezon başında SuperMassive'den ayrılarak Royal Youth'un yolunu tuttu. İlk olarak planlanan kadroda Crash, FireRain, HolyPhoenix ve Japone'nin yer alması bekleniyordu. Yaşanan maddi sıkıntıların ardından Koreli oyuncular transfer edilemedi ve yerlerine Sevi9-Rhemio ikilisi geldi.

Royal Youth bu süreçte tecrübeli çekirdeğine gelecek teklifleri değerlendirebilecekleri haberini verdi ve ilerleyen haftalarda alt koridor ikilisi takımdan ayrıldı. Kadrodaki tek veteran fabFabulous ise takımı play-off potasına sokmaya yetmedi. Tecrübeli üst koridor mevsimin kendisi için bitmesinin ardından Royal Youth bünyesinden ayrıldığını duyurdu.

Asım aynı zamanda ilerleyen günlerde geleceği hakkında açıklamalar yapacağını belirtti. Bu süreçte Twitch kanalı üzerinden yayın yapacak.