Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL One Mumbai önizlemesi

ESL One Mumbai önizlemesi

2019’un yılının ikinci ESL organizasyonu olan ESL One Mumbai, bu yıl DPC ile bağlantılı olmasa da heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde 5 takım, 300 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuvaya katılamayacağını açıklamıştı. Bu durumun ardından, turnuva detayları da tam anlamıyla ortaya çıktı.

ESL One Mumbai 2019, 16 Nisan’da başlayacak ve 300 bin dolar ödül havuzunu sahiplerine dağıtacak. Play-off aşaması, 19 il 21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ve seyirciler önünde canlı oynanacak. Tüm karşılaşmalar, best of three (Bo3) formatıyla oynanırken, final karşılaşmasında best of five (Bo5) formatı kullanılacak.

Katılacak Takımlar

A Grubu

Natus Vincere, direkt davet yoluyla katılan takımlardan biri oldu. Umdukları gibi geçmeyen bir sezonun ardından Dendi’nin de takımdan ayrılması, Natus Vincere için başarıya giden yola engeller koydu. Ukraynalı takım, Mumbai’de bu başarıyı yakalamak ve bekledikleri gibi geçmeyen sezonu geride bırakmayı istiyor.

TNC Predator, A grubundaki favori takım olarak görülüyor. Bu sezon, büyük bir turnuvayı kazanmış olmasalar da isimlerinden sıkça bahsettiren bir takım olmayı başardılar. Bu başarıyı, ESL One Mumbai’de göstermesini bekleyen çok sayıda fanı bulunuyor.

compLexity Gaming, Natus Vincere gibi DPC boyunca büyük bir mücadele içine girdi. Yine de, sadece Dream League Minor turnuvasında kendini göstermeleri, The International 9’da şanslarının çok olmadığının göstergesi oldu. Bu da demek oluyor ki; takım kendini bir sonraki DPC sürecine daha iyi hazırlamalı ve bunun için odaklanmalı.

Team Team, katılmaktan vazgeçen 5 takımın bu durumu bildirmesinin ardından etkinliğe dâhil oldu. Özellikle EternalEnvy’nin öne çıktığı kadro, geçtiğimiz dönemde gösterdiği gelişme sebebiyle ilgiyle takip ediliyor ve bu turnuva boyunca neler yaşayacakları merak ediliyor.

B Grubu

Keen Gaming, sadece grubunun değil bu turnuvanın şüphesiz en büyük beklenti yaratan takımı konumunda yer alıyor. Yavaş ama istikrarlı şekilde bu güce ulaşan takım, beklentileri karşılayabilecek mi yoksa farklı bir takım sürpriz bir şampiyonluk mu yaşayacak göreceğiz.

Mineski, güçlü günlerini geride bırakmış bir takım olsa da, Güneydoğu Asya bölge takımları arasında hala göz ardı edilemeyecek bir yerde duruyor. Her zaman beklenen sonuçları vermeyen ve şaşırtan takım, eminiz ki bu turnuva süresince yine tahmin edilemez olarak tasvir edilebilecek. Bu sebeple izlemesi en heyecanlı karşılaşmaların taraflarından biri olacağı kesin bir durum.

The Pango, özellikle Iceberg’in etkili performansları ile öne çıkıyor. Daha önceki karşılaşmalarda, en iyi takımları bile alt etmiş olan bir takım olan The Pango, ESL One Mumbai’de neler yapacak merak ediliyor.

Signify, ESL One Mumbai’de ev sahibi pozisyonunda yer alıyor. Hindistanlı takım, diğer turnuvaların sonuçlarına bakıldığında öne çıkabileceğinin sinyallerini veriyor.