Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Doublelift döndü, Liquid yine kaybetti

Doublelift döndü, Liquid yine kaybetti

Tecrübeli nişancı Doublelift bir haftanın ardından as kadroya döndü ancak Team Liquid Vadi'den mağlubiyetle ayrıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Doublelift'in sağlık sorunları sebebiyle Vadi'ye inemeyeceği duyurulmuştu. Bunun üstüne as kadroya yükselen Tactical gayet iyi performanslar sergiledi ve takımının aldığı galibiyetlerde büyük rol oynadı. Doublelift ise dün Immortals mücadelesinden önce geri döndüğünü belirttiği bir tweet attı ve takımıyla yeniden Vadi'ye indi. Tecrübeli nişancını performansı  Team Liquid için yeterli olmadı ve Immortals mücadeleyi 31 dakikada kazanmayı bildi. 

Eika orta koridorda kötü başladı ve ilk kanı Jensen'a hediye etti. Alt koridor kafa kafaya giderken haritada daha doğru hamleleri yapan Immortals orta oyunda üstünlüğü eline aldı. Ejderler ve Baron'u rakibine kaptıran Liquid, çok geri düştü. Doublelift elinden geleni yaptı ancak takımı o kadar gerideyken maçı taşımayı başaramadı. Immortals nişancısı Apollo ise beşte beş yaparak son savaşa damga vurdu.

Son iki yıldır LCS'i domine eden Team Liquid, 2020 sezonuna ormancı değişikliğiyle başlama kararı verdi. Xmithie yerine Broxah ile anlaşan ekip, Danimarkalı ormancının yaşadığı vize sorunları nedeniyle sezona akademi oyuncusu Shernfire ile başlamıştı. Broxah birkaç hafta sonra kadroya geri dönse de sezon başında takımıyla antrenman yapamaması, bazı pozisyonlarda takım arkadaşlarıyla anlaşamamasına sebep oluyor. Doublelift'in "isteksiz" gözükmesi de TL'in en büyük problemlerinden biri.

Team Liquid, 15 Mart'ta Evil Geniuses karşısına çıkacak. Mücadeleye yine Doublelift'le çıkılması bekleniyor.