Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota 2 oyuncuları, Valve’den oyunun reklamını yapmasını istiyor

Dota 2 oyuncuları, Valve’den oyunun reklamını yapmasını istiyor

Dota 2’nin inanılmaz büyük bir oyuncu kitlesi olduğunu biliyoruz. Şimdi bu oyuncular, Riot Games’in 10. Yıl etkinliğinde gerçekleştirdiği duyuruların ardından Valve’den Dota 2’nin reklamını yapmasını istiyor.

Geçtiğimiz gün düzenlenen etkinlikte Riot Games’in herkesi etkilediğini söylemek gerekiyor. Yeni şampiyon, oyundaki güncellemeler, mobil League of Legends oyunu olan Wild Rift, mobil TFT ve yayınlanacak anime bu duyurunun birkaç parçasından biri. Şirketin yarattığı hype ise Dota 2 oyuncularının Valve’e baskı yapmasına sebep oldu.

Dota 2’nin en büyük problemlerinden birisi uzun queue zamanları. Yüksek MMR’daki oyuncular karşılaşma bulmakta çok zorlandığı için genellikle bir smurf hesapta oynuyor. Yeni oyuncuların çok az olduğu oyunda bu mücadeleciliği de kısıtlıyor, bu da yeni problemlere sebep oluyor.

Reddit ve Twitter üzerinden isyanlarını dile getiren oyuncular, Valve’in The International 2019 Battle Pass’ten elde ettiği 90 milyon dolar ile ne yapmayı planladığını soruyor. Bu paranın reklama harcanması gerektiğini savunan oyuncular, yeni oyuncuların karşılaşmaların kalitesini yükselteceğini, TI’ın ödül havuzunu arttıracağını ve problemleri çözüm adına doğru bir yol olacağını savunuyor.

Ne yazık ki oyuna ne kadar çok fazla oyuncu çekilse de Dota 2’nin yeni oyunculara karşı fazlasıyla yabani kaldığını belirtmek gerekiyor. Yeni oyuncular Dota 2’yi indirdiğinde güncelliğini uzun zaman önce yitirmiş ‘tutorial’lar ile karşılaşıyor.

Valve aylar önce “Yeni Oyuncu Deneyimi”ni geliştireceğini söylese de henüz bu konuda adım atmış değil.