Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Doğuş Uni Aurora çeyrek finalde Beşiktaş’ı mağlup etti

Doğuş Uni Aurora çeyrek finalde Beşiktaş’ı mağlup etti

Cumartesi günü oynanan BJK-AUR maçı ile çeyrek finallerin ilk serisi sonuçlandı. Maç özetlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

1.Maç

Çeyrek finallerin ve serinin ilk karşılaşması daha minyonlar koridorlara gelmeden üst tarafta Mayhem-Robin ikilisi ile Madly-Mojito ikilisi arasında gerçekleşen garip takastan 2 skorla çıkan Aurora erken oyuna rüya gibi bir başlangıç yaptı. Lakin Robin alt koridorda attığı güzel karşı baskınla kötü gidişata dur demeyi başardı. Skorlar vermesine karşılık objektif alan Beşiktaş bir nebze de olsa geri dönebildi. İlerleyen dakikalarda yine aynı senaryoyu izledik. Alev Ejder’ini alan Siyah-Beyazlı’lar karşılığında 4 skor veren taraf oldu. Yaptığı güzel takım savaşlarıyla üstünlüğü ele alan AUR ekibi Baron Nashor’u da katlederek ipleri tamamen eline aldı. Altı binlik altın farkı ve güçlü takım savaşı kompozisyonu sayesinde neredeyse yenilmez olan Aurora karşısında Beşiktaş için mağlubiyet kaçınılmazdı. Son bir hamle deneyen Beşiktaş ağır bir bozguna uğradı. Böylelikle Doğuş Üni. Aurora seride 1-0 öne geçti.

2.Maç

Beşiktaş ilk maçın aksine objektiflerle birlikte skorlar da alarak erken oyuna iyi başladı. Aurora ise boş durmadı, koearn kid ile HolyPhoenix’i yakalayarak geri dönüş sinyalleri vermeye başladı. Alev ve Dağ Ejder’ini de hanesine yazdıran AUR orta oyuna iyi girdi. İlerleyen safhalarda kötü takım savaşları yapan Aurora oyuncuları çok az canla kendilerini takım savaşının dışına iterek büyük bir felaketin eşiğinden döndü. Rakiplerini tek tek yakalayan Aurora Baron Nashor’u da alıp üstünlüğü ele geçirecek derken Kireas sahneye çıktı ve takımını oyuna döndüren hamleyi yaptı. Baron Nashor’u çalıp 1’e 2 bir takas yapan Beşiktaş çok güzel bir takım savaşı yaparak oyunu kapatmayı başardı. Seride durum 1-1

3.Maç

Daha dakika 9’da alt koridorda katliam yapan Beşiktaş erken oyunda muhteşem bir avantaş sağladı. Olayın üzerinden iki dakika geçmesine rağmen Beşiktaş ilk kuleyi ve Vadi’nin Alamet’İni alarak gücüne güç katmaya devam etti. Beşiktaş hız kesmeden oyun boyu rakibini takım savaşı yapmaya zorladı. Aurora ekibi ise yaptığı güzel takım savaşının ardından aldığı katliam ve Alev Ejderi sayes,nde soluklanmayı başardı. Fakat bu gidişat fazla uzun sürmedi Kartallar hızlı toparlandı ve 3 kişiyi düşürerek oyunu kapattı. Bu galibiyetle birlikte seriye 1-0 geride başlayan Beşiktaş 1-2 yapmayı başardı.

4.Maç

Serinin 4. Maçı adeta saldırı gücü taşıyıcıları arasında oynandı. Padden ve HolyPhoenix’in çok iyi işler çıkardığı karşılaşmada Aurora maçı hep bir adım önde götürdü maçın kırılma anı ise Doğuş Üni. Aurora’nın Baron’u alıp üstüne katliam yapması oldu. Oyunu bitirmeye çalın Aurora başarılı olamadı oyunu tutan Beşiktaş ise rakibine biz buradayız mesajını verdi. Baron’u bir kez daha alan Aurora bu sefer aceleci davranmadı ve güzel bir takım savaşı kolladı. Katliam yapan ekip durumu 2-2’ye getirdi. 5. Maça gidiyoruz.

5.Maç

Erken oyunda her açıdan dominant bir oyun oynayan   Aurora orta oyuna avantajlı gimeyi başardı. Dikkatleri üzerine çeken isim ise yine Padden oldu. Beşiktaş ise bir şey yapması gerektiğinin farkındalığıyla Baron’a başladı, başarılı da oldu. Tıpkı4. Maç olduğu gibi yine saldırı gücü taşıyıcıları büyük rol oynadı Aurora için işler kötü gitmeye başladığında Padden sahneye çıktı ve takım savaşının kazanılmasında çok büyük katkı sağladı. Yine Beşiktaş yine Baron savaşı tıpkı az önceki gibi Baron’a başlayan ekip Beşiktaş rakibine Baron’u vermeyip üstüne skorları alan Aurora. Padden’ın bıraktığı muazzam hasarın yanı sıra Madly’nin kullandığı kusursuz Neeko ultisini de unutmamak lazım. Maçı bitiren Aurora bu çekişmeli, güzel serinin galibi oluyor. Serinin adamı ise  harika Tristana oyunlarıyla galibiyette önemli payı olan Padden’a gidiyor.