Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Deficio, Worlds 2019 playofflarına sunucu olarak katılacak

Deficio, Worlds 2019 playofflarına sunucu olarak katılacak

Riot Games'ten ayrıldıktan sonra LEC ekiplerinden Origen'in genel menajerliğini yapan Deficio, Worlds 2019 playofflarında sunucu masasında yer alacak.

Eski profesyonel oyuncu, kariyerine Riot Games'te sunucu olarak devam etme kararı almış ve kısa bir süre içerisinde hayranların en çok sevdiği sunucu olmuştu. Quickshot ile olan sinerjisi üst düzeyde olan Deficio’nun engin oyun bilgisi ve etkili analizleri, EU LCS maçlarının keyifli geçmesinde önemli bir rol oynamıştı.

LEC’in başlangıcından beri aktif olarak sunucu rolünü üstlenmeyen Deficio, zaman zaman analiz masasında yer alarak yorumlarıyla yayını zenginleştirmişti. Twitter üzerinden bir açıklama yapan yorumcu, Worlds 2019 playofflarında sunucu kadrosunda yer alacağını duyurdu. İlk olarak yarın oynanacak Fnatic-FunPlus Phoenix mücadelesinde sunucu masasında Quickshot ve Kobe ile maç yorumlayacak.

Deficio’nun sunucu masasına geri dönmesi hayranlar açısından oldukça güzel bir haber. Yorumcunun LEC mücadelesi sunacak olması ise ayrıca güzel bir detay. Yarın oynanacak Fnatic-FPX mücadelesi saat 18:00’de başlayacak.