Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dedikodulara göre Ning, Invictus Gaming’den ayrılıyor

Dedikodulara göre Ning, Invictus Gaming’den ayrılıyor

Dedikodulara göre Worlds 2018 MVP’si Ning, Invictus Gaming’den ayrılıp TOP Esports’a transfer olacak.

Worlds 2018’de Invictus Gaming ile Şampiyon olma başarısı gösteren Ning, Weibo dedikodularına göre takımdan ayrılıyor. 2019 Yaz Mevsimi’nde takım içi problemler nedeniyle yedek kalan ve Leyan’ın IG’ye sağladığı pozitif katkı yüzünden uzun bir süre forma şansı bulamayan oyuncu, Worlds 2019’da geçtiğimiz yıldaki gibi bir başarı elde edemedi.

Worlds 2019’da grubundan ikinci olarak bir üst tura yükselen IG, çeyrek finallerde LCK temsilcisi Griffin’i oldukça rahat bir şekilde geçmeyi başarmıştı. Öte yandan takım Yarı Final’de bir diğer LPL temsilcisi FunPlus Phoenix’e yenilerek turnuvaya veda etti.

FPX’e yenildikten sonra Weibo hesabındaki IG ile ilişkili tüm gönderileri silen Ning’in hesabındaki hareketler ise oyuncunun TOP Esports’a transfer olacağı dedikodularını güçlendirdi. TOP oyuncusu 369 ve eski destek oyuncusu Cat’in Ning’i takip etmesi ve oyuncunun paylaşımları bu ihtimali arttırdı diyebiliriz. TOP’un orta koridor oyuncusu Knight9 ve Ning’in daha önce LDL ekibi Young Miracles’ta beraber oynaması da oldukça keyifli bir detay olarak önümüze çıkıyor.