Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Damwon Gaming yeni sezona değişiklik yapmadan giriyor

Damwon Gaming yeni sezona değişiklik yapmadan giriyor

LCK’deki ilk yılında harika işler başaran Damwon Gaming, dedikodulara göre 2020 sezonu için kadrosunda değişiklik yapmayı planlamıyor.

Tüm oyuncularıyla 2020 Kasım ayına kadar sözleşmesi bulunan Damwon’un böyle bir karar alması oldukça mantıklı gözüküyor. Tamamı genç olan oyuncuların hem LCK’de hem de uluslar arası arenada elde ettiği tecrübeyle takımın 2020 sezonunu domine etmesi bekleniyor.

Öte yandan organizasyonun yedek oyuncularıyla yollarını ayırdığını da belirtmek gerekiyor. Üst koridor oyuncusu Flame, ormancı Punch, nişancı Aries ve koçlar Kim ile Morning takımdan ayrıldı. Koç Kim bugün SKT’ye transfer oldu.

Damwon’un kadrosunu değiştirmeme kararının özellikle bu yıl için fazlasıyla sıradışı olduğunu belirtmek gerekiyor. SKT, Griffin ve Gen.G gibi ekipler yaptıkları transferlerle bambaşka bir kimliğe bürünürken Damwon herhangi bir değişiklik yapmama kararı aldı.

Worlds 2019’da çeyrek final gören fakat burada elenen ekibin değişiklik yapması gerektiğini düşünenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Fakat organizasyon oyuncuların henüz çaylak sezonunu tamamladığını ve buna gerek olmadığına karar verdi. Ekibin Bahar Mevsimi’nde neler yapacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.