Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cloud 9, Microsoft ile ortaklığını duyurdu

Cloud 9, Microsoft ile ortaklığını duyurdu

Teknoloji devi Microsoft ile Kuzey Amerika’nın ve dünyanın en başarılı takımlarından Cloud 9 ortaklıklarını duyurdu. Yapılan anlaşmaya göre Microsoft, C9’un resmi teknoloji ve performans analizi ortağı olacak.

Cloud 9’ın takim sahibi ve CEO’su Jack Etienne ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“Organizasyon olarak bu yıl ve önümüzdeki dönemde yeni başarılara ulaşmak istediğimiz için Microsof teknolojisini bu hedefler doğrultusunda kullacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Cloud 9 olarak oyuncularımıza başarı için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlıyoruz ve Microsoft’un da bizi yönlendirmesiyle beraber rekabet avantajı elde edeceğiz.”

Bu ortaklıkla beraber C9’un yalnız LoL değil diğer takımları da bu partnerlikten faydalanabilecek. Bu takımlar arasında ise Apex Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, Hearthstone, PUBG, Rainbow 6 Siege, Rocket League, ve World of Warcraft yer alıyor.

Microsoft Spor Teknolojisi Direktörü Mike Downey de partnerlikle ilgili şunları söyledi:

“Microsoft’un ticari ve tüketici ürünleri ve hizmetlerini kullanarak daha verimli bir şekilde antreman yapmalarını sağlamak ve kazanmak için en iyi stratejilerini belirlemelerine yardımcı olacak araçlar oluşturmak için Cloud9 ile birlikte çalışacağız. Microsoft'un teknoloji konusundaki uzmanlığını dünyanın en iyi oyuncuları ve koçları ile birleştirerek gerçekten yenilikçi bir teknoloji geliştirme fırsatımız var. ”

Son olarak 30 Mayıs’ta PUMA ile sponsorluk anlaşmasını duyuran C9’un aynı zamanda Red Bull, OMEN by HP, U.S. Air Force, Secretlab, Twitch, BMW, AT&T ve HyperX ile de sponsorluk anlaşması bulunuyor.

kaynak: esportsinsider