Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bolulu: “Faker’ı da tokatlamak istiyorum.”

Bolulu: “Faker’ı da tokatlamak istiyorum.”

Nefesleri kesen KMF’nin ardından 1907 Fenerbahçe Espor’dan Ruin, Bolulu ve Turkinator ile röportajlar yaptık. İşte karşınızda röportajlardan öne çıkan notlar:

Bolulu

Bahçeşehir SuperMassive’e karşı 3-0’lık net bir skorla şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu ifade eden Bolulu, bu skoru maçtan önce tahmin ettiklerini söyledi. İlk 2 oyunda problemler yaşadıklarını söyleyen Bolulu, macro oyunlarının daha iyi olmasından dolayı SuperMassive’e karşı üstünlük kurmayı başardıklarını sözlerine ekledi. 

Fenerbahçe taraftarının desteğini yoğun şekilde hissettiklerini söyleyen Bolulu, taraftarlarına ayrıca teşekkür etti. MIS’deki hedefleriyle ilgili olarak da iddialı açıklamalarda bulunan oyuncu: “Galibiyet serimizi burada da devam ettirmek istiyoruz. Sanırım dünya rekoru 22. Bu rekoru geliştirmek istiyoruz.” dedi. Röportajında Faker ile ilgili de iddialı açıklamalarda bulunan Bolulu sözlerine şöyle devam etti: “Faker ile de oynamak istiyorum. Onu da tokatlayacağım.”

Bu serideki performansından memnun olmasa da genel olarak bu mevsimdeki performansından memnun olduğunu söyleyen Bolulu, takımın performansının da iyi olmasıyla beraber şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

Ruin

Finaldeki muhteşem performansı ile çoğu LoL taraftarına ve yorumcuya göre ligdeki en iyi üst koridor olduğunu kanıtlayan Ruin, performansıyla ilgili olarak mütevazi açıklamalarda bulundu: “Bence bugün ortalama bir performans gösterdim. Çok iyi oynadığımı söyleyemeyeceğim.” 

“Bence Türkiye’deki en iyi üst koridor oyunucusuyum ama benim hedefim dünyanın en iyisi olmak. Daha tatmin olmadım, çok daha fazla çalışacağım.” diyerek sözlerine devam eden Ruin, hedeflerinin büyük olduğunu Flank ekranlarından dile getirdi.

MVP ödülünü aldıktan sonra düşüncelerini sorduğumuz Ruin: “Türkiye’ye gelmeden önce Türkiye hakkında en ufak bir bilgim yoktu, böyle bir sevgi beklemiyordum. Taraftarların sevgisinden dolayı çok mutluyum.” dedi. 

MSI’da kime karşı oynamak istersin sorusuna: “İlk önce gruplara kalmak istiyoruz, sonrasında da Koreli bir üst koridora karşı oynamak isterim.” şeklinde cevap veren Ruin, bu ismin Khan olabileceğini söyledi. “Ona karşı koridorda, oyunda, her yerde kazanmak isterim.” 

diyerek sözlerine son veren Ruin şampiyonluktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi ve taraftarlarına teşekkürlerini iletti.

Turkinator

Maçların genel olarak ortada gittiğini, özellikle rakibin erken oyunda daha iyi olan şampiyonaları almasından dolayı böyle bir durumun oluştuğunu söyleyen Turkinator, maçların bundan dolayı uzadığını ve erken oyunda dominant olamadıklarını söyledi. Sözlerine “Daha iyi bir takım olduğumuz ve daha iyi koordine olduğumuz için sonunu getirebildik ve şampiyonluğa ulaştık.” diyerek devam etti.

Hem akademide hem de VFŞL’de şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını dile getiren Turkinator, böyle bir başarıyı beklediklerini ancak 20-0’lık bir serinin kendileri için de iddialı olduğunu söyledi. “Oyuncular, yönetim, analistçiler herkes çok çalıştı ve hak ettiğimizi aldık.”

MSI’daki hedefleriyle ilgili olarak da “Bence TSL’de daha önce bu kadar dominant ve net oynayan bir takım olmadı. Hem bundan dolayı hem de potansiyelimizi bildiğimiz için daha önce herhangi bir Türk takımının yapamadıklarını yapabiliriz.” Hedeflerin ilk başta gruptan çıkmak olduğunu söyleyen Turkinator, çok çalışırlarsa her şeyi başarabileceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.